WindowsProgramyGardenphilia Designer 2.1

Gardenphilia Designer 2.1 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Dom
Producent:
Gardenphilia.com Sp. z o.o.
Licencja:
Demo
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
79,75 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
231

Nasza ocena:

Kamil
4
Plusy:
  • Bogata baza danych roślin i dodatkowych elementów.
  • Bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze interfejs.
  • Wiele ciekawych i przydatnych opcji.
  • Symulacja pór dnia i roku.
  • W pełni polska produkcja.
Minusy:
  • Profesjonaliści mogą narzekać na zbytnie uproszczenie.
  • Ograniczona wersja demonstracyjna.

Gardenphilia Designer to stworzony przez polską firmę, zaawansowany program do przygotowywania projektów ogrodów, parków, przydomowych terenów zielonych i innych miejsc związanych z roślinnością. Co ciekawe, w programie zastosowano bardzo obszerny katalog roślin pochodzących z polskich hodowli.

 

W programie Gardenphilia Designer wykonamy od podstaw projekt terenów zielonych, parków i ogrodów zawierający zarówno koncepcyjny rzut z góry, projekt techniczny, jak również wizualizację 3D, a także zestawienie roślin i materiałów użytych w projekcie. Jeśli chodzi o wspomnianą bazę roślin, w bazie danych znajdziemy ponad 7200 pozycji w postaci akwarelowych, ręcznie malowanych tekstur. Mimo sporego zaawansowania, program jest prosty w obsłudze i nawet początkujący powinni po krótkim treningu stworzyć nawet skomplikowany projekt.

 

W obsłudze programu pomaga między innymi bardzo intuicyjny interfejs programu, który pozwala szybko i łatwo przygotować projekty terenów zielonych. Ciekawymi dodatkami są różne opcje związane z wirtualizacją projektowanego świata. Możemy między innymi w czasie rzeczywistym symulować wzrost roślin, kwitnienie, opadanie liści i zmiany zacienienia terenu dookoła nich. Pozwala to sprawdzić, jak projektowany teren będzie wyglądał w czasie wiosny, lata itp. Co więcej, przy zmianie daty i pory dnia program potrafi zademonstrować, jak ogród będzie rano, w południe oraz nocą.

 

Program udostępniany jest na zasadach licencji demonstracyjnej i nie pozwala skorzystać ze wszystkich opcji, ale pełna wersja ma możliwość importowania plików w formatach COLLADA DAE (między innymi ze Sketchupa), 3DS i OBJ. Moduł rysowania pozwala w projektach umieszczać także małe formy architektoniczne. Jeśli chodzi o wersję demonstracyjną, dostęp do niej uzyskamy po przejściu przez formularz – po jego wypełnieniu ukaże się odnośnik do pobrania.

 

Z wersji demonstracyjnej możemy korzystać po zalogowaniu na konto testowe - login: test, hasło: test. A jakie są ograniczenia tej wersji. Otóż autorzy pozwalają na wykonanie tylko jednego projektu, który zostanie opatrzony znakiem wodnym na grafikach. By uruchomić program potrzebne jest środowisko Adobe AIR.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0