WindowsProgramyGIMP 2.8.6

GIMP 2.8.6 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Grafika
Producent:
Peter Mattis & Spencer Kimball
Licencja:
GNU GPL
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
73 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
1228

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4,5
Plusy:
  • Darmowy
  • Szeroki wybór opcji
Minusy:
  • Zła obsługa palet kolorystycznych
  • Brak norm CMYK oraz Spot Color

Najnowszy Gimp to jeden z najbardziej popularnych darmowych programów, oczywiście tylko w wersji trial, służący do obróbki grafiki komputerowej.­ Darmowy Gimp jest idealną alternatywą dla innego znanego tego typu programu jakim jest Photoshop czy też Corel. ­Gimp od dawna ceniony przez użytkowników systemu linkux jest coraz bardziej aprobowany przez właścicieli systemów Windows XP czy Windows Vista. Program Gimp można wykorzystać całkowicie za darmo do tworzenia grafiki, zmiany rozmiarów, wycinania fragmentów zdjęć, dokonywać operacji na kolorach czy też konwertować różne formaty plików graficznych. Download programu Gimp po polsku jest bardzo prosty i polega tylko na kliknięciu w pobierz na naszej stronie pobierz.pl.

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na zmodernizowany interfejs aplikacji Gimp, który zasadniczo usprawnia pracę projektu. Boczny pasek najnowszego Gimp po polsku został zastąpiony górną belką, na której umieszczone są wszystkie narzędzia i opcje. Dużej zmianie w Gimp poddana została biblioteka obsługująca przestrzeń barw z GDK na GEGL, przestrzenie RGB, CIELab, YCbCr. Określenie każdego kanału w Gimp wersji po polsku możliwe jest z dokładnością do 8, 16 lub 32 bitów. Dodatkowo w najnowszej wersji programu Gimp za darmo umożliwione jest dodawanie znaku w środku obszaru, który nie ulega zmianie w trakcie jego przemieszczania się. Innym ciekawym elementem aplikacji Gimp download jest to że w wersji po polsku posiada także nowy tryb PNG, który zajmuje się przenoszeniem kolorów tablic oraz funkcją palety kolorów.

Program Gimp jest wolnym, darmowym oprogramowaniem który rozprowadzany jest na licencji GNU GPL. Sporą zaletą aplikacji Gimp jest opcja pracy w ramach warsztatów, kreowanie selekcji, tworzenie ścieżek, opcja korzystania z kanałów Alfa czy też antyaliasing. Gimp aktualizowany jest automatycznie całkowicie za darmo. Dla użytkowników Adobe Photoshop stworzono specjalną modyfikację zwaną GIMPShop, która ma za zadanie przybliżenie najważniejszych elementów interfejsu programu Gimp innym klientom. Do największych wad aplikacji Gimp należy słabość obsługi palet kolorystycznych. Brak norm CMYK oraz Spot Color, odczuwalny przy publikacjach przygotowanych do druku wysokonakładowego. Ponieważ program Gimp należy do projektu Open Source, istnieje duże prawdopodobieństwo, że szybko będzie ulegał modernizacji i pojawią się jego ulepszone wersje.

Jak już wcześniej wspomniałem, download aplikacji gimp jest bardzo prosty i polega tylko na kliknięciu w zielony button o nazwie pobierz. Na stronie pobierz.pl umieszczamy zawsze najnowsze programy graficzne pojawiające się na rynku tak jak to jest w przypadku gimp. Pobrać taką aplikację możesz całkowicie za darmo bez żadnych dodatkowych kosztów. Oprócz tego należy pamiętać, że program gimp free nie obciąża w dużym stopniu systemu komputerowego na którym pracuje co jest dodatkowym atutem i pozwala na pracę także z innymi programami jednocześnie.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0