WindowsProgramyGimpShop 2.8

GimpShop 2.8 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Grafika
Producent:
GimpShop
Licencja:
GNU GPL
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
10 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
375

Nasza ocena:

Michał
4,5
Plusy:
  • Ogromne możliwości edycji grafiki
  • Program upodobniony do Photoshopa
Minusy:
  • Interfejs wymagający przyzwyczajenia

GimpShop jest reklamowane jako alternatywa Photoshopa. Czy to tylko buńczuczne zapowiedzi? Możesz to sprawdzić pobierając program za darmo.

Bez wątpienia - aplikacja ma szereg atutów, które czynią z niego bardzo ciekawy program do obróbki graficznej. Pakiet narzędzi pozwala na usuwanie błędów obecnych na zdjęciach: efektu czerwonych oczu, niedoskonałości na ciałach modeli czy usuwanie elementów z tła, które psują kadr. GimpShop daje możliwość łatwej zmiany nasycenia kolorów. Program daje możliwość pracy na warstwach, korzystania z dziesiątek efektów oraz masek.

Podczas pracy nad plikiem graficznym, możliwe jest korzystanie z tabletu graficznego - wszystko za sprawą interfejsu umożliwiającego na zbieranie informacji z urządzeń peryferyjnych tego typu. Program pozwala na pracę na wielu formatach: obok standardowych JPEG, GIF i PNG, możliwa jest obróbka plików PSD oraz XCF.

GimpShop powstał na bazie renomowanego programu Gimp, więc posiada wszystkie funkcjonalności tego narzędzia. Główną różnicą jest przystosowanie interfejsu, skrótów klawiaturowych i wielu rozwiązań do tego, co można spotkać w Photoshopie. 

Program jest dostępny w polskiej wersji językowej na Windows, Linux, MacOSX oraz Solaris.

Instalacja programu przebiega przez narzędzie Install IQ, które proponuje instalację różnych dadatkowych programów.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0