WindowsProgramyGmail Notifier Pro 5.3.4

Gmail Notifier Pro 5.3.4 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Internet
Producent:
Patrik Engström
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
7,38 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
333

Nasza ocena:

Kamil
4,5
Plusy:
  • Obsługa różnych serwerów pocztowych (w darmowej wersji maks. 2)
  • Praktyczne powiadomienia oraz możliwość ich ustawienia.
  • Możliwość szczegółowej konfiguracji.
  • Wiele ciekawych opcji i dodatków.
Minusy:
  • Od czasu do czasu - problemy ze stabilnością.

Gmail Notifier Pro to niezwykle rozbudowana, mimo to prosta i wygodna w obsłudze aplikacja, przeznaczona do okresowego sprawdzania poczty e-mail i informowania użytkownika o nowych wiadomościach w skrzynce. Wbrew pozorom program współpracuje nie tylko z pocztą Google Gmail, ale również Hotmail, Yahoo! etc.

 

Program poradzi sobie z obsługą serwerów pocztowych obsługujących protokoły IMAP oraz POP, dzięki czemu szybko i prosto skonfigurujemy swoją pocztę bez zbędnych problemów i utrudnień. Oprócz podstawowych funkcji, program Gmail Notifier Pro posiada również wiele innych udogodnień i ciekawych opcji. Aplikacja między innymi powiadomi nas o zbliżających się wydarzeniach w kalendarzu Google Calendar, poinformuje o wiadomościach w czytniku Google Reader, jak również wszelkich nowinkach udostępnianych poprzez kanały RSS, Atom i Google News.

 

Nie zabrakło także wyświetlanych informacjach o nowych wpisach w serwisach społecznościowych Facebook, Twitter i Google+. Reasumując, program może zastąpić wiele innych narzędzi zbierając wszelkie niezbędne informacje w jednym miejscu, dzięki czemu nie musimy odrywać się od pracy, aby sprawdzić wszystkie ważne wiadomości i informacje. A jak to działa w praktyce?

 

Program w określonych odstępach czasu sprawdza zawartość uprzednio zdefiniowanych skrzynek pocztowych, zaś o nowych wiadomościach informuje za pomocą czytelnego, ale dyskretnego dymka wyświetlanego w zasobniku systemowym oraz sygnału dźwiękowego. Z poziomu programu możemy odznaczać wiadomości, jako przeczytane, kasować, ukrywać itp. Warto wspomnieć, że program nie pobiera na dysk całych wiadomości, a jedynie ich nagłówki. Wyjątkiem jest obsługa poczty Hotmail, która odbywa się za pośrednictwem protokołu POP.

 

Program Gmail Notifier Pro wyróżnia się spośród innych programów tego typu przede wszystkim wysoką funkcjonalnością, prostotą obsługi oraz imponującą liczbą dodatkowych opcji. Przykładowo, możemy wysłać wiadomość bez konieczności otwierania przeglądarki internetowej, jak również pobierać informacje z różnych usług Google tj. Calendar, Reader itp. Możemy również swobodnie korzystać z kanałów RSS/Atom. Godna uwagi jest przede wszystkim możliwość szerokiej konfiguracji. Przykładowo możemy ustawić częstotliwość sprawdzania zawartości skrzynek, jak również rodzaju oraz wyglądu powiadomień, kolorystyki, motywu graficznego etc.

 

Wersja bezpłatna ma pewne ograniczenia, choć nie każdemu limit dwóch obsługiwanych kont jednocześnie będzie przeszkadzał. Jeśli jednak jest to ograniczenie nie do przeskoczenia, konieczny będzie zakup licencji za nieco ponad 12 dolarów. Jest to jednak opłata jednorazowa. Należy również pamiętać, że program do poprawnego działania wymaga zainstalowanych w systemie bibliotek .NET Framework w wersji 3.0 lub nowszej.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0