WindowsProgramyGrabilla 1.23

Grabilla 1.23 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Grafika
Producent:
Grabilla
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
10,47 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
410

Nasza ocena:

Kamil
4,5
Plusy:
  • Szybka i bezproblemowa obsługa.
  • Możliwość tworzenia nie tylko zrzutów ekranu, ale również wideo i animacji.
  • Nie zaśmieca systemu.
Minusy:
  • Sporadyczne problemy ze stabilnością.

Grabilla to niewielka, prosta w obsłudze i w pełni darmowa aplikacja do wykonywania zrzutów ekranowych oraz krótkich animacji GIF. Jest to cecha szczególna tego programu – w konkurencyjnych propozycjach na próżno szukać dodatkowych możliwości tj. animacje GIF, a nawet krótkie filmy instruktażowe. 

 

Za pomocą programu Grabilla możemy tworzyć zarówno zwykłe zrzuty ekranu, ale najciekawszą opcją jest możliwość rejestrowania krótkich materiałów wideo, co może być niezwykle przydatne podczas tworzenia prezentacji, poradników bądź instrukcji obsługi programów itp. Co więcej, program obsługuje wiele ekranów, co jest istotne dla użytkowników korzystających z układów z wieloma monitorami. 

 

Po uruchomieniu i aktywacji programu, obraz zamarza, co pozwala wybrać interesujący nas obszar. Ponadto program Grabilla pozwala wybrać typ przechwytywanego obrazu, zaś po wykonaniu zrzutu możemy dodatkowo dodać takie elementy, jak tekst, strzałki wskazujące ważne elementy itp. Oczywiście program można obsługiwać zarówno za pomocą myszki, jak i skrótami klawiszowymi. Co prawda brakuje tu polskiej wersji językowej, ale obsługa jest bardzo prosta i bezproblemowa, dzięki czemu nawet początkujący użytkownicy poradzą sobie ze wszystkimi możliwościami. Gotowe materiały możemy zapisać na dysku twardym lub wirtualnym dysku w chmurze. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0