WindowsProgramyGreenshot 1.1.5.2643

Greenshot 1.1.5.2643 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Grafika
Producent:
Greenshot
Licencja:
GNU GPL
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
2 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
384

Nasza ocena:

Michał
4,5
Plusy:
  • Wygoda użytkowania
  • Funkcja zoom
  • Obsługa pluginów
  • Edytor
  • Darmowa, otwarta licencja
Minusy:
  • Brak możliwości nagrywania wideo

Greenshot to przedstawiciel grupy programów służących do robienia screenshotów, czyli zrzutów ekranowych z okna systemu operacyjnego lub aplikacji.

Aplikacja wyróżnia się prostym interfejsem oraz bardzo łatwym systemem zaznaczania obszaru, który zamierzamy przechwycić. Za pomocą ramki, w czasie rzeczywistym możliwe jest dostosowanie wielkości kadru. Ciekawą funkcją jest capture zoom, umożliwiający powiększanie fragmentu pobranego screena, tak żeby podkreślić ważne informacje na nim zawarte.

Greenshot posiada możliwość instalacji pluginów. Podczas instalacji użytkownik może wybrać dodatkowe komponenty, takie jak plugin Dropbox, umożliwiający łatwe przenoszenie screenów na konto w chmurze. Program został przystosowany do szybkiego przenoszenia zdjęć na Flickr.com oraz Imgur.com. Możliwe jest również przenoszenie obrazków do najpopularniejszych programów (Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Paint), drukarki lub schowka. Pliki są zapisywane w jednym z najpopularniejszych formatów: JPG, GIF, PNG, TIFF czy BMP.

Greenshot jest dostępny w za darmo, w ramach licencji open source. W bazowej wersji program jest po angielsku, ale podczas instalacji można zaznaczyć instalację dodatkowego komponentu – spolszczenia Greenshot

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0