WindowsProgramyHD Tune 2.55

HD Tune 2.55 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
EFD Software
Licencja:
Darmowa z wyjątkiem zastosowań komercyjnych
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
0,61 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
391

Nasza ocena:

Kamil
3
Plusy:
  • Niewielkie i bezproblemowe narzędzie, które nie obciąża systemu.
  • Bardzo prosta i bezproblemowa obsługa.
  • Możliwość monitorowania pracy dysku.
Minusy:
  • Niekiedy wyświetla błędne informacje na temat dysku.

HD Tune to w pełni darmowe, bardzo proste w obsłudze i skuteczne oprogramowanie, za pomocą którego przetestujemy dyski twarde zamontowane w komputerze za pośrednictwem interfejsu IDE, SATA i SCSI.

Mimo niewielkiej wagi i prostoty obsługi, program HD Tune charakteryzuje się bardzo dużą skutecznością oraz dobrą opinią wśród stałych użytkowników. Za pomocą tego narzędzia możemy sprawdzić wydajność dysku testując go wbudowanym benchmarkiem. Po zakończeniu całego procesu program wyświetla wynik końcowy w postaci liczbowej oraz graficznej.

Warto również wspomnieć o możliwościach informacyjnych programu - HD Tune wyświetla wszystkie dane związane z zamontowanym dyskiem twardym. Użytkownik może dowiedzieć się, jaką temperaturę ma pracujący dysk, jaki jest jego numer seryjny, nazwa modelu, wersja oprogramowania (firmware), rozmiar sektorów, bufor, pojemność, standard połączenia, wsparcie dla technologii etc. 

Warto również wspomnieć o wsparciu dla technologii S.M.A.R.T (ang. Self-Monitoring, Analysis and Reporting Technology), za pomocą której program może sprawdzać, monitorować a następnie powiadamiać o ewentualnych błędach fizycznych pojawiających się na dysku twardym. Dzięki takiej funkcji użytkownik może w porę zareagować na zbliżającą się awarię dysku – może w porę utworzyć kopię bezpieczeństwa ważnych danych. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0