WindowsProgramyIntel Extreme Tuning Utility 6.0.2.8

Intel Extreme Tuning Utility 6.0.2.8 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
Intel Corporation
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
35,85 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
103

Nasza ocena:

Kamil
4
Plusy:
  • Znikomy apetyt na zasoby systemowe.
  • Mimo dużej liczby funkcji dość prosta i intuicyjna obsługa.
  • Wiele opcji poprawiających pracę CPU i GPU.
  • Testy sprawdzające wydajność i stabilność komputera.
Minusy:
  • Tylko dla doświadczonych użytkowników.
  • Ryzyko nieodwracalnego uszkodzenia komputera.

Intel Extreme Tuning Utility to prosty w obsłudze i w pełni darmowy program, za pomocą którego szybko i sprawnie podkręcimy procesor oraz kartę graficzną sygnowaną firmą Intel. Oprócz tego narzędzie sprawdzi stabilność podkręconych podzespołów.

 

Za pomocą programu Intel Extreme Tuning Utility możemy szybko i bezproblemowo podkręcić procesor oraz kartę graficzną Intel, a następnie sprawdzić, czy wszystko działa stabilnie i bezpiecznie. Program cały czas monitoruje parametry procesora CPU oraz GPU pod kątem stabilnego i sprawnego działania. Warto wspomnieć o wielu użytecznych funkcjach i opcjach, które pozwalają na dość proste manipulowanie wartościami głównego mnożnika procesora. Nie zabrakło również możliwości zmiany napięcia, choć w tym przypadku zalecana jest ostrożność.

 

Program posiada również wiele opcji odpowiedzialnych za podkręcanie kart graficznych marki Intel. Przydatną opcją jest możliwość tworzenia wielu profili z różnymi ustawieniami, co jest przydatne np. podczas codziennego korzystania z komputera. Możemy przykładowo stworzyć profil z ustawieniami energooszczędnymi np. do pracy lub przeglądania internetu, z ustawieniami „cichymi”, który sprawdzi się podczas oglądania filmów i seriali, jak również profil nastawiony na gry, czyli z mocno podniesionymi parametrami.

 

Intel Extreme Tuning Utility został wyposażony w specjalny zestaw narzędzi do monitorowania w czasie rzeczywistym parametrów pracy podstawowych komponentów komputera. Znajdziemy tam informacje na temat rdzeni komputera, temperatury każdego z nich oraz częstotliwości pracy. Na koniec wypada pochwalić zastosowanie specjalnych testów stabilności podzespołów, które są niezwykle przydatne przy sprawdzaniu, czy zmiana parametrów pracy procesora CPU lub GPU nie odbiła się negatywnie na stabilności systemu. Po wykonaniu testu otrzymamy wynik, który możemy porównać z innymi użytkownikami na całym świecie.

 

Ostrzegamy! Z programu powinni korzystać tylko doświadczeni użytkownicy z dużą wiedzą informatyczną, bowiem nieodpowiednie modyfikacje parametrów procesora CPU oraz GPU mogą doprowadzić do trwałego i nieodwracalnego uszkodzenia sprzętu!

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0