WindowsProgramyIntel Extreme Tuning Utility 6.4.1.11

Intel Extreme Tuning Utility 6.4.1.11 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
Intel Corporation
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
38,04 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
213

Nasza ocena:

Kamil
4
Plusy:
  • Mimo dużej liczby funkcji dość prosta i intuicyjna obsługa.
  • Testy sprawdzające wydajność i stabilność komputera.
  • Wiele opcji poprawiających pracę CPU i GPU.
  • Znikomy apetyt na zasoby systemowe.
Minusy:
  • Ryzyko nieodwracalnego uszkodzenia komputera.
  • Tylko dla doświadczonych użytkowników.

Intel Extreme Tuning Utility to prosty w obsłudze i w pełni darmowy program, za pomocą którego szybko i sprawnie podkręcimy procesor oraz kartę graficzną sygnowaną firmą Intel. Oprócz tego narzędzie sprawdzi stabilność podkręconych podzespołów.

 

Za pomocą programu Intel Extreme Tuning Utility możemy szybko i bezproblemowo podkręcić procesor oraz kartę graficzną Intel, a następnie sprawdzić, czy wszystko działa stabilnie i bezpiecznie. Program cały czas monitoruje parametry procesora CPU oraz GPU pod kątem stabilnego i sprawnego działania. Trzeba również wspomnieć o wielu użytecznych funkcjach, które pozwalają na dość proste manipulowanie wartościami głównego mnożnika procesora. Nie zabrakło także możliwości zmiany napięcia, choć w tym przypadku zalecana jest ostrożność.

 

Aplikacja posiada również wiele opcji odpowiedzialnych za podkręcanie kart graficznych marki Intel. Przydatną opcją jest możliwość tworzenia wielu profili z różnymi ustawieniami, co jest przydatne np. podczas codziennego korzystania z komputera. Możemy przykładowo stworzyć profil z ustawieniami energooszczędnymi, np. do pracy lub surfowania po internecie, z ustawieniami „cichymi”, który sprawdzi się podczas oglądania filmów, jak również profil nastawiony na gry, czyli z bardzo podniesionymi parametrami.

 

Intel Extreme Tuning Utility został wyposażony w specjalny zestaw narzędzi do monitorowania w czasie rzeczywistym parametrów pracy podstawowych komponentów komputera. Możemy znaleźć tam informacje na temat rdzeni komputera, temperatury każdego z nich oraz częstotliwości pracy. Na koniec wypada wspomnieć o zastosowaniu specjalnych testów stabilności podzespołów, które są niezwykle przydatne przy sprawdzaniu czy zmiana parametrów pracy procesora CPU lub GPU nie odbiła się negatywnie na stabilności systemu. Po wykonaniu testu otrzymamy wynik, który możemy porównać z innymi użytkownikami na całym świecie.

 

Ostrzegamy! Z programu powinni korzystać tylko doświadczeni użytkownicy z dużą wiedzą informatyczną, bowiem nieodpowiednie modyfikacje parametrów procesora CPU oraz GPU mogą doprowadzić do trwałego i nieodwracalnego uszkodzenia sprzętu!

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0