WindowsProgramyKingsoft Office Suite Free 2013 9.1.0.4246

Kingsoft Office Suite Free 2013 9.1.0.4246 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Biuro
Producent:
Kingsoft Corporation
Licencja:
Darmowa z wyjątkiem zastosowań komercyjnych
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
45,44 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
429

Nasza ocena:

Kamil
3,5
Plusy:
  • Bardzo podobny do Microsoft Office interfejs, co przekłada się na prostotę obsługi.
  • Trzy podstawowe i niezwykle przydatne narzędzia.
  • Obsługa formatów dokumentów Word, PowerPoint i Excel.
Minusy:
  • Problemy z obsługą najnowszych formatów Office 2013 i 365.
  • Program nie posiada polskiej wersji językowej.

Kingsoft Office Suite Free w najnowszej wersji to całkowicie bezpłatny pakiet biurowy, który zdaniem wielu użytkowników stanowi świetną alternatywę dla pakietu Microsoft Office. Na uwagę zasługuje przede wszystkim interfejs, który przypomina ten, zastosowany w oprogramowaniu giganta z Redmond.

Program Kingsoft Office Suite Free, ze względu na swoje pochodzenie (produkcja chińska), często określany jest mianem chińskiej podróbki Office’a, choć jest to dość krzywdzące określenie i równie dobrze może pasować do innych tego typu programów. Wracając do naszego bohatera, w skład pakietu wchodzą 3 najczęściej używane i najpopularniejsze aplikacje biurowe. Mowa tu o edytorze tekstu (Writer), arkuszu kalkulacyjnym (Spreadsheets) oraz narzędziu do tworzenia prezentacji multimedialnych.

Wszystkie wyżej wymienione składniki posiadają bardzo podobny do Office układ graficzny, co nie tylko uprzyjemnia pracę, ale również maksymalnie skraca czas potrzebny do opanowania wszystkich funkcji i wdrożenia się w pracę z nowym narzędziem. Oprócz aspektów wizualnych, warto docenić sprawność oraz szybkość działania, jak również możliwość pracy z wieloma dokumentami w jednym oknie za pomocą zakładek znanych np. z przeglądarek internetowych. Nie trzeba przełączać się między oknami, co tworzy chaos na pulpicie i pasku zadań, a jedynie między zakładkami w jednym oknie.

Warto również wspomnieć o specjalnym module konwertowania dowolnych plików do formatu PDF, który staje się coraz popularniejszym nie tylko w firmach, ale również wśród osób prywatnych. Oprócz tego tworzone za pomocą programu Kingsoft Office Suite Free dokumenty możemy chronić hasłem. Oprócz własnych, autorskich formatów program bez problemu poradzi sobie z obsługą formatów Worda, Excela i PowerPointa w wersjach 97/2000/2003 i nowszych. Niestety program posiada również kilka wad, zaś największą z nich jest brak obsługi polskiego języka zarówno, jeśli chodzi o interfejs, jak również słowni (sprawdzanie błędów, polskie znaki itp.).

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0