WindowsProgramyKodu Game Lab 1.3.5.0

Kodu Game Lab 1.3.5.0 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
Microsoft Corporation
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
199,43 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
392

Nasza ocena:

Kamil
4,5
Plusy:
  • Prosta obsługa dla początkujących użytkowników.
  • Możliwość stworzenia gry bez doświadczenia programistycznego.
  • Liczne poradniki i samouczki.
Minusy:
  • Mimo wszystko niezbędna podstawowa wiedza informatyczna.
  • Brak możliwości uruchomienia gry bez obecności programu w systemie.
  • Długotrwałe tworzenie wirtualnego świata.

Kodu Game Lab to bardzo ciekawe, proste w obsłudze i w pełni darmowe narzędzie, za pomocą którego możemy tworzyć gry komputerowe, a następnie wysyłać je znajomym lub rodzinie. Aplikacja ta jest świetnym początkiem i wstępem do programowania, przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, choć i starsi amatorzy programowania z pewnością znajdą coś dla siebie.

Co ciekawe, stworzone za pomocą programu Kodu Game Lab gry, możemy uruchamiać nie tylko na komputerze z systemem Windows, ale również na konsoli z serii Xbox. Pamiętajmy jednak, że stworzone za pomocą gry są, co prawda atrakcyjne wizualnie, ale zadowolą jedynie mało wymagających użytkowników – w zamyśle jest to narzędzie przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Z pewnością aplikacja może być nie tylko zachętą dla młodych adeptów informatyki, by szli w kierunku programowania, ale również narzędziem, które trenuje logiczne myślenie, rozwiązywanie problemów, współpracę w grupie, planowanie etc. 

Dużą zaletą programu jest podgląd tego, co aktualnie tworzymy – wszystkie efekty mogą być wyświetlane na ekranie, by ich dobór do danego poziomy był łatwy i intuicyjny. Do najważniejszych cech i funkcji programu Kodu Game Lab należy między innymi możliwość przesuwania i obracania widoku, wstawiania i programowania obiektów z możliwością edycji bogatej palety postaci, przedmiotów, pułapek, efektów, roślin etc. 

Oprócz tego za pomocą aplikacji możemy dodawać i modyfikować ścieżki, rysować i modyfikować podłoża, podnosić lub obniżać teren generując tym samym wzniesienia i doliny, dodawać elementy wodne etc. Ponadto możemy dowolnie ustawiać zasady wirtualnego świata dodając szklane ściany, zmieniając pracę kamery, ustalając pozycję początkową bohatera, modyfikując warunki atmosferyczne, zmieniając głośność muzyki i efektów etc. 

Kolejną zaletą programu Kodu Game Lab jest prostota i intuicyjność obsługi z licznymi podpowiedziami oraz możliwością skorzystania z samouczka. Oprócz tego użytkownicy mogą skorzystać z gotowych szablonów i projektów. Pamiętajmy jednak, że do poprawnego działania programu niezbędny jest zainstalowany w systemie pakiet.NET Framework w wersji 3.5 lub wyższej oraz XNA Framework w wersji 3.1 lub wyższej. Oprócz tego przyda się mocna karta graficzna, która wspiera DirectX 9.0c oraz Shader Model 2.0.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0