WindowsProgramyLibreOffice 4.1.4

LibreOffice 4.1.4 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Biuro
Producent:
The Document Foundation
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
206 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
1172

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4
Plusy:
  • W pełni darmowe i ciągle wspierane narzędzie biurowe.
  • Najważniejsze funkcje znane z płatnych pakietów biurowych.
  • Prosta i bezproblemowa obsługa.
  • Wsparcie dla najpopularniejszych formatów biurowych.
Minusy:
  • Brak.

LibreOffice to niezwykle ciekawa alternatywa dla pakietu biurowego Microsoft Office. Oczywiście w odróżnieniu od płatnego konkurenta, opisywany pakiet jest w pełni darmowy, dzięki czemu cieszy się ogromną popularnością wśród wielu użytkowników na całym świecie.

 

Pakiet LibreOffice powstał na bazie pakietu OpenOffice i zawiera praktycznie takie same funkcje. W tym przypadku całość rozwijana i udoskonalana jest przez organizację The Document Foundation stworzoną przez członków społeczności OpenOffice. Oprócz tego ten ambitny i szczytny projekt wspierany jest przez takie firmy i organizacje jak Fundacja Wolnego Oprogramowania, Canonical, Google, Novell czy Red Hat.

 

W skład pakietu LibreOffice wchodzi między innymi procesor tekstu Writer, arkusz kalkulacyjny Calc, moduł bazodanowy Base, program graficzny Draw, a także program do tworzenia prezentacji Impress. Nie można również wspomnieć o innych ogromnych zaletach programu. Należą do nich między innymi wsparcie dla formatu OpenDocument (ODF), jak również .oxt oraz mdb w wydaniu dla Windows.

 

Warto również wspomnieć, że program LibreOffice poradzi sobie ze wszystkimi dokumentami pochodzącymi z pakietu Microsoft Office, a co za tym idzie otworzy pliki zapisane z takimi rozszerzeniami, jak.docx, .xlsx, .pptx, etc. Na uwagę zasługuje także wykorzystanie interfejsu API oraz wsparcie dla ułatwień dostępu, jakie oferuje Mac OS X. Dzięki tym wszystkim rozwiązaniom pakiet LibreOffice jest bardzo przyjazny nawet dla początkujących użytkowników.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0