WindowsProgramyLightZone 4.1.7

LightZone 4.1.7 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Grafika
Producent:
LightZone Project
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
58,33 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
168

Nasza ocena:

Kamil
4
Plusy:
  • Wiele zaawansowanych i przydatnych funkcji.
  • Ogromne możliwości edycji plików RAW przed konwersją na inny format.
  • Czytelny i prosty w obsłudze interfejs.
  • Szybkie i sprawne działanie.
  • Świetna przeglądarka zdjęć.
Minusy:
  • Dla początkujących – dość trudna obsługa.

LightZone to zaawansowany i oparty na licencji otwartego źródła program, będący swego rodzaju cyfrową ciemnią przeznaczoną do edycji oraz konwersji zdjęć zapisanych w bezstratnym formacie RAW, wspieranym przez większość dobrej klasy aparatów fotograficznych.

 

W skład programu wchodzi między innymi przeglądarka oraz praktyczny moduł do edycji, pozwalający zmodyfikować wykonane zdjęcia. Wróćmy jednak do zaawansowanej przeglądarki plików zastosowanej w programie LightZone, która pozwala poruszać się po drzewie katalogów prezentując miniatury znalezionych w nich zdjęć, co z pewnością pozwoli szybciej i sprawniej odnaleźć konkretną fotografię. Z poziomu tej przeglądarki możemy także modyfikować metadane, nadawać obrazom oceny i zbierać je w stosy.

 

Przydatną opcją z pewnością jest możliwość błyskawicznego wywołania zdjęcia, czyli zapisania go w formacie JPG umożliwiający wyświetlenie na praktycznie każdym urządzeniu, od smartfonów, tabletów, poprzez telewizory i inne sprzęty elektroniczne. Na tym etapie możemy również dokonać podstawowej obróbki zdjęć polegającej na poprawieniu barw, temperatury światła, mapowaniu kolorów, balansu kolorów, rozmazaniem i wyostrzeniem zdjęcia etc. Ciekawostką jest fakt, że odbywa się to na zasadzie nakładania kolejnych mask i poprawek.

 

W każdej chwili możemy skorzystać z podglądu stref oraz masek, co jest bardzo pomocne przy wyborze zakresu, na jaki mają zostać nałożone konkretne efekty. Możemy również wypróbować ręczne zaznaczanie z dodatkowym wtapianiem krawędzi. Wszystkie warstwy możemy przenosić, aktywować i mieszać dla uzyskania jak najlepszego efektu. Nie zabrakło również tak typowych narzędzi, jak usuwanie efektu czerwonych oczu, punktowych niedoskonałości itp.

 

Uwaga! Aby pobrać program należy odwiedzić stronę domową projektu, a następnie założyć bezpłatne konto.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0