WindowsProgramyMendeley Desktop 1.17.4

Mendeley Desktop 1.17.4 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Edukacja i nauka
Producent:
Mendeley Ltd.
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
53,57 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
150

Nasza ocena:

Kamil
4
Plusy:
  • Możliwość pracy zespołowej przy jednym projekcie.
  • Ogromna liczba ciekawych i przydatnych funkcji.
  • Możliwość tworzenia kopii zapasowych.
Minusy:
  • Konieczność rejestracji na stronie producenta (bezpłatnie).
  • Początkujący użytkownicy mogą mieć problem z obsługą.

Mendeley Desktop to niezwykle przydatny, szczególnie do celów edukacyjnych bądź naukowych, zaawansowany i wielofunkcyjny program, za pomocą którego możemy zarządzać i organizować dane zapisane na dyskach twardych komputera. To również ciekawe rozwiązanie nadające się do wspólnej pracy z grupą naukową np. przy współpracy przy różnych projektach w celach edukacyjnych bądź służbowych.

 

Program Mendeley Desktop sprawdzi się nie tylko w celach edukacyjnych np. na uczelni lub w szkołach, ale również w przypadku zastosowań prywatnych. Użytkownicy za pomocą tego narzędzia mogą zarządzać gromadzonymi na dysku twardym ważnymi dokumentami lub innymi istotnymi danymi. Za pomocą opisywanego narzędzia możemy przeglądać, katalogować, segregować i zarządzać zbiorem materiałów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć kompletną bibliografię materiałów, jak również złożony plan pracy lub plan zajęć szkolnych. Interesującą funkcją jest możliwość tworzenia jednoosobowych lub grupowych bibliografii z możliwością umieszczenia jej na stronie internetowej bądź blogu.

 

Oprócz głównej funkcji tworzenia bibliografii, za pomocą programu Mendeley Desktop możemy także tworzyć przypisy przy użyciu innych edytorów tekstowych, na przykład Microsoft Word w edycjach 2003, 2007, 2010 itd. Istnieje także możliwość dodania bibliografii bezpośrednio z wbudowanej bazy danych opisywanego programu bez opuszczania lub wyłączania programu tekstowego. Na uwagę zasługuje także usprawnienie przeglądania kilku różnych dokumentów zapisanych w formacie PDF w tym samym czasie. Co więcej istnieje także możliwość dodawania różnych adnotacji do każdego pliku z osobna.

 

Pomocna jest również funkcja tworzenia kopii zapasowych danych na zewnętrznych serwerach, jak również synchronizacja danych całej biblioteki z możliwością przeglądania danych na różnych urządzeniach przenośnych. Interfejs programu jest czytelny i przejrzysty, zaś obsługa prosta i bezproblemowa, dzięki czemu nawet początkujący użytkownicy bez doświadczenia informatycznego poradzą sobie z wykorzystaniem wszystkich oferowanych przez Mendeley Desktop możliwości.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0