WindowsProgramyMicrosoft Office Access 2013

Microsoft Office Access 2013 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Biuro
Producent:
Microsoft Corp.
Licencja:
Trial
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
182 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
1369

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4
Plusy:
  • Bardzo prosta obsługa za sprawą intuicyjnego interfejsu.
  • Spora liczba dodatkowych funkcji oraz możliwości indywidualnej konfiguracji.
Minusy:
  • Program w ograniczonej wersji testowej – po zakończeniu okresu testowego należy zakupić lub odinstalować program.

Microsoft Office Access to testowa wersja najnowszego programu wchodzącego w skład pakietu Microsoft Office, który przypadnie do gustu przede wszystkim początkującym użytkownikom bez znajomości języka SQL.

Program Microsoft Office Access to idealne narzędzie dla początkujących użytkowników, którzy nie mają wystarczającej wiedzy informatycznej ani doświadczenia w zarządzaniu bazami danych. Narzędzie nie wymaga zaawansowanej znajomości języka SQL czy wiedzy na temat skomplikowanych środowisk serwerowych. Za pomocą Microsoft Office Access możemy stworzyć zarówno prostą i intuicyjną bazę kontaktów lub adresów znajomych i rodziny, jak również zaawansowaną bazę z zewnętrznym źródłem.

W najnowszej wersji programu Microsoft Office Access 2013 znajdziemy mnóstwo nowych możliwości, funkcji i opcji. Na uwagę zasługuje między innymi możliwość tworzenia aplikacji. Używając serwera programu SharePoint lub witryny usługi Office, 365 jako hosta, możemy szybko i sprawnie stworzyć dopracowane aplikacje baz danych obsługiwane w przeglądarce. Oprócz tego możemy szybko dodawać tabele do tych aplikacji, korzystając z wstępnie zaprojektowanych szablonów tabel. Jeśli obok szablonu jest widoczny wskaźnik wielu tabel, oznacza to, że w programie Access zostaną dodane często używane powiązane tabele, co z kolei umożliwia rozpoczęcie korzystania z prawdziwej relacyjnej bazy danych.

Oprócz tego program Microsoft Office Access 2013 posiada specjalny pasek z przyciskami służącymi do dodawania, edytowania, zapisywania i usuwania elementów, co znacznie skraca i uprzyjemnia pracę. Co ciekawe, użytkownik może dodać lub usunąć dowolne elementy, takie jak utworzone wcześniej makra niestandardowe. Oprócz tego aplikacje umożliwiają umieszczanie kontrolek w dowolnym miejscu bez konieczności wcześniejszego dostosowania układu. Wystarczy przeciągnąć ją i upuścić, zaś inne kontrolki zostaną automatycznie przesunięte tworząc miejsce dla nowego elementu.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0