WindowsProgramyMicrosoft Security Essentials 4.2.223

Microsoft Security Essentials 4.2.223 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Bezpieczeństwo
Producent:
Microsoft
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
10.7 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
448

Nasza ocena:

Patryk Nowak
2,5
Plusy:
  • Darmowy
  • Nie obciąża systemu
Minusy:
  • Umiarkowana stabilność
  • Niewiele funkcji

Microsoft Security Essentials jest programem antywirusowym i oferuje stałą ochronę prze wirusami, trojanami, robakami, rootkitami i innymi zagrożeniami. Program charakteryzuje się prostą obsługą, minimalnym zużyciem zasobów systemowych, połączonym z najnowszymi technologiami gwarantującymi bezpieczeństwo. Microsoft Security Essentials, dostępny za darmo, zastąpił Windows Live OneCare (płatny program antywirusowy) oraz Windows Defender (chroniący jedynie przed programami adware i spyware). Microsoft Security Essentials przeznaczony jest do użytku domowego, natomiast odbiorcy komercyjni mogą wybrać specjalnie dla nich przeznaczony program Microsoft Forefront. 

Microsoft Security Essentials oferuje wszystkie podstawowe funkcje programu antywirusowego – detekcję i usuwanie zagrożeń z komputera. Microsoft Security Essentials przeprowadza pobieranie aktualnej listy zagrożeń trzy razy dziennie. Program został oparty na silniku Microsoft Malware Protection Engine (znanym w skrócie MSMPENG). 

Za pomocą Microsoft Security Essentials można skanować pliki znajdujące się na komputerze oraz załączniki poczty elektronicznej. Program został wyposażony w Dynamic Signature Service, który wykrywa nieznane zagrożenia bazując na analizie zachowania pliku a w razie wykrycia podejrzanych czynności blokuje program i zgłasza problem użytkownikowi. Jeśli w przeciągu 10 minut użytkownik nie zareaguje, program samodzielnie decyduje, co zrobić z niebezpiecznym elementem a w razie usunięcia pliku tworzy kopię zapasową. Przed instalacją program sprawdza czy zainstalowana na komputerze wersja Windows jest oryginalna, jednak w czasie instalacji nie jest potrzebna rejestracja lub podawania prywatnych danych.

Użytkownicy Microsoft Security Essentials mogą liczyć na kompleksową pomoc. Na stronie oficjalnej Microsoft można znaleźć filmy instruktażowe przedstawiające poprawną instalację programu, instrukcję obsługi skanera czy instrukcję postępowania w razie wykrycia ataku wirusa. Każdy może też zwrócić się do pomoc do obsługi technicznej lub zadać pytanie na forum. 

Wymagania sprzętowe

Wymagania sprzętowe dla Microsoft Security Essentials i Windows XP: procesor 500 MHz lub lepszy, 256 MB pamięci RAM lub więcej. Wymagania sprzętowe dla Windows 7 lub Vista procesor 1.0 GHz lub lepszy, 1 GB pamięci RAM. Dla wszystkich systemów monitor o rozdzielczości minimalnie 800 x 600, 140 MB wolnego miejsca na dysku twardym, łącze internetowe niezbędne do pobierania aktualnych baz wirusów, przeglądarka internetowa (Internet Explorer lub Mozilla Firefox).

Wymagania systemowe

Systemy operacyjne, z którymi kompatybilny jest Microsoft Security Essentials to Windows Vista i Windows XP. Oczywiście, najnowszy Microsoft Security Essentials działa na Windows 7.

Licencja

Microsoft Security Essentials jest programem darmowym. Można go zainstalować i używać bez ograniczeń na każdym komputerze wyposażonym w legalny system operacyjny Microsoft Windows.

Zapraszamy do naszego działu Bezpieczeństwo, gdzie podobne do Microsoft Security Essentials programy czekają do pobrania. Zabezpiecz swój komputer przez niebezpiecznymi wirusami i programami, które nieustannie zagrażają twoim danym osobistym oraz bezpieczeństwu twoich plików.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0