WindowsProgramyMuseScore 1.3

MuseScore 1.3 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Multimedia
Producent:
Werner Schweer i inni
Licencja:
GNU GPL
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
37 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
356

Nasza ocena:

Michał
4
Plusy:
  • Program jest darmowy
  • Prosta obsługa
Minusy:
  • Nadaje się tylko do pracy z partyturami

Większość programów do edycji dźwięków to rozbudowane, ale zarazem bardzo drogie, aplikacje wykorzystywane przez profesjonalistów. Obok tego typu programów jest miejsce dla nieco mniej skomplikowanych narzędzi, które są tworzone bez nastawienia na zysk.

MuseScore to darmowa aplikacja rozpowszechniana na licencji GNU GPL, która pozwala na komponowanie muzyki. Program jest przeznaczony dla osób, które chcą na pięciolinii nanosić nuty. Łatwość dodawania nut jest możliwa dzięki interfejsowi WYSIWYG. Nuty można wprowadzać za pomocą myszki, klawiatury lub MIDI. MuseScore posiada sekwencer i syntezator FluidSynth.

Do partytury możliwe jest dodawanie tekstów piosenek – nie ma ograniczeń jeśli chodzi o liczbę zwrotek. Ciekawostką jest również fakt, że twórcy programu umożliwi dodawanie obrazków. Program posiada funkcję automatycznego pozycjonowania nut w akordach oraz umożliwia wyświetlanie nut w notacji perkusyjnej.

Na stronie MuseScore.com, możliwe jest udostępnianie partytury w Internecie. Poza tym, program daje możliwość eksportu do YouTube lub do formatu PDF, MIDI, MP3 czy Music XML.

MuseScore wyróżnia się prostym, intuicyjnym interfejsem oraz polską wersją językową

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0