WindowsProgramyMySQL Community Edition 5.6.14

MySQL Community Edition 5.6.14 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Biuro
Producent:
Oracle Corporation
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
191,5 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
336

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4
Plusy:
  • Spora funkcjonalność mimo w pełni darmowej licencji.
  • Ciągłe, choć nieco powolne i ograniczone rozwijanie i wsparcie ze strony producenta.
  • Dość prosta i bezproblemowa obsługa.
Minusy:
  • Spore ograniczenia w stosunku do konkurencji.
  • Brak wielu funkcji, które od dawna są w alternatywnych oprogramowaniach.

MySQL Community Edition to niezwykle popularne i w pełni darmowe narzędzie, które jest cały czas rozwijane przez producentów i społeczność programistyczną w sieci. Program stanowi element niezwykle popularnego pakietu LAMP (Linux - Apache - MySQL - PHP), w skład którego wchodzi między innymi serwer Apache oraz PHP.

MySQL Community Edition to obecnie najpopularniejszy składnik architektury serwerowej pod małe i średnie serwisy internetowe – idealne rozwiązanie w firmach oraz na prywatnych serwerach użytkowników, którzy prowadzą własne strony internetowe. Pamiętajmy jednak, że MySQL Community Edition był tworzony głównie z myślą o wydajności kosztem zgodności z najnowszymi standardami, dlatego też użytkownicy od czasu do czasu mogą mieć problemy z kompatybilnością.

Mimo ogromnej popularności, program MySQL Community Edition ma sporo wad. Wielu użytkowników narzeka na brak wielu podstawowych funkcji, które od lat dostępne są w konkurencyjnych alternatywach. W najnowszej wersji poprawiono natomiast zgodność z ANSI SQL 99 oraz rozwiązano problem braku procedur przechowywanych, widoków oraz replikacji.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0