WindowsProgramyMySQL GUI Tools Bundle 5.0 r17

MySQL GUI Tools Bundle 5.0 r17 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
MySQL AB
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
16,9 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
373

Nasza ocena:

Patryk Nowak
3,5
Plusy:
  • Niezwykle popularne i bardzo wygodne narzędzie.
  • Ogromna liczba udogodnień i dodatkowych opcji.
Minusy:
  • Niestety program nie jest już rozwijany.
  • Wywołuje problemy z najnowszymi wersjami baz danych MySQL.

MySQL GUI Tools Bundle to niezwykle popularny zestaw narzędzi graficznych, za pomocą których możemy między innymi zarządzać bazami danych MySQL w wersji 5.0. Pamiętajmy jednak, że pakiet narzędzi nie jest już rozwijany i należy do rodziny programów archiwalnych. Ponadto najnowsze wersje serwerów MySQL mogą nie współpracować z opisywanym programem. W skład zestawu wchodzą trzy podstawowe narzędzia.

Najważniejszym elementem pakietu MySQL GUI Tools Bundle jest MySQL Administrator, czyli zaawansowane narzędzie do administracji serwerami MySQL. Narzędzie jest bardzo wygodne w użyciu, przede wszystkim dzięki integracji procesów zarządzania i bieżącego utrzymania baz danych w jeden spójny, czytelny interfejs graficzny. Warto również wspomnieć o wizualizacji procesów administracyjnych, co znacząco redukuje liczbę potencjalnych błędów. 

Warto również zwrócić uwagę na prostotę obsługi, która pozwala administratorom sieci i programistom wszystkie operacje dostępne z poziomu wiersza poleceń za pomocą specjalnego graficznego interfejsu użytkownika. Narzędzie MySQL Administrator pozwala także zarządzać użytkownikami i prawami dostępu, parametrami pracy serwerów, monitoringiem stanu baz danych etc. 

Kolejnym składnikiem pakietu MySQL GUI Tools Bundle jest narzędzie MySQL Migration Toolkit, w którego skład wchodzą zaawansowane narzędzia służące do przenoszenia baz danych w innych systemach do MySQL. W tym przypadku po raz kolejny warto zwrócić uwagę na prostotę obsługi – cały proces oparty jest na interfejsie graficznym, który prowadzi programistę lub administratora przez wszystkie kroki procesu migracji bazy danych.

Należy również wspomnieć o możliwości przeprowadzenia zdalnej migracji bezpośrednio pomiędzy jednym a drugim serwerem baz danych – wszystko odbywa się z pominięciem lokalnej stacji roboczej użytkownika. Ponadto użytkownicy mają możliwość wykonania wzorcowej bazy danych lub przeprowadzenia migracji w czasie rzeczywistym. Na deser mamy możliwość stworzenia kopii zapasowej bazy danych, co może okazać się niezwykle przydatne w przypadku awarii lub niepowodzenia migracji. 

Ostatnim składnikiem pakietu MySQL GUI Tools Bundle jest narzędzie MySQL Query Browser, za pomocą którego możemy stworzyć, wywoływać i optymalizować zapytania w języku SQL wobec serwera baz danych MySQL. Oczywiście również w tym przypadku do dyspozycji mamy interfejs wizualny oraz wygodny system "przeciągnij i upuść". W skład pakietu wchodzi między innymi narzędzie Query Toolbar, pozwalające nawigować po historii zapytań oraz Script Editor, który wspomaga tworzenie wyrażeń SQL.

Oprócz tego do rąk użytkowników oddano Results Window, za pomocą którego łatwo i szybko porównamy wyniki działania kilku pytań, czy też Database Explorer, który umożliwia zaznaczanie tabel i pól wobec których chemy wywołać zapytanie. Pamiętajmy, że program MySQL GUI Tools Bundle nie jest już rozwijany, nie pojawiają się żadne dodatki ani uaktualnienia, zaś niektóre serwery MySQL mogą z nim nie współpracować. Obecnie najnowsza wersja programu nosi nazwę MySQL Workbench.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0