WindowsProgramyMySQL Workbench 6.0.7

MySQL Workbench 6.0.7 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Biuro
Producent:
Oracle Corporation
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
32,16 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
508

Nasza ocena:

Kamil
4
Plusy:
  • Bardzo duża liczba opcji oraz wspieranych standardów.
  • Obecnie to jedno z najpopularniejszych narzędzie dla administratorów baz danych.
  • Bardzo duża elastyczność w wyborze trybów pracy.
  • Atrakcyjna i funkcjonalna oprawa wizualna.
Minusy:
  • W niektórych wersjach programu pojawiają się spore problemy ze stabilnością.
  • Spore problemy z funkcją importu/eksportu oraz synchronizacją danych.

MySQL Workbench to bezpłatny, prosty w obsłudze oraz w pełni kompleksowy program do zarządzania i modelowania bazami danych w standardzie MySQL. Za pomocą programu możemy między innymi konfigurować serwer oraz wszystkie jego komponenty, jak również zaprojektować i stworzyć schematy nowych baz danych.

Program MySQL Workbench pozwala użytkownikowi projektować i tworzyć schematy nowych baz danych (nowe widoki, tabele, wizualne prezentacje itp.) od podstaw, jak również wykonywać dokumentację istniejących już schematów. Ponadto za pomocą programu możemy uzyskać wsparcie przy procesach migracji do MySQL. Warto wspomnieć, że narzędzie oparte jest o silnik graficzny OpenGL, co zapewnia wysoką wydajność i atrakcyjność wizualną.

Nie zabrakło również wsparcia dla procesów reverse-engineeringu i synchronizacji baz danych, wypada także wspomnieć o możliwości generowania skryptów SQL oraz bardzo wygodnym, przeglądowym trybie pracy. W tym trybie cały model pracy prezentowany jest w jednym przekrojowym widoku. Z pozostałych funkcji trzeba wymienić między innymi wsparcie dla projektowania baz na poziomach koncepcyjnym, logicznym i fizycznym, jak również o rozszerzalnej architekturze oraz możliwości eksportu modelu, jako skryptu SQL typu CREATE

Program MySQL Workbench oferuje również wsparcie dla możliwości MySQL5, funkcję importu i eksportu modeli DBDesigner4 oraz wizualną reprezentacja tabel, widoków, procedur wbudowanych oraz funkcji. Producenci programu nie zapomnieli o wsparciu dla nierozwijanych już narzędzi dostępnych jakiś czas temu w ramach MySQL GUI Tools.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0