WindowsProgramyOmniPage Professional 18.0

OmniPage Professional 18.0 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Biuro
Producent:
Nuance Communications, Inc.
Licencja:
Trial
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
514,50 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
712

Nasza ocena:

Kamil
4
Plusy:
  • Obecnie prawdopodobnie najlepszy program do rozpoznawania treści OCR.
  • Ogromna baza znaków oraz słów wraz z dialektami w ponad 120 językach.
  • Program automatycznie rozpoznaje język rozpoznawanego tekstu.
  • Bardzo duża liczba dodatkowych opcji konfiguracyjnych.
  • Wysoka skuteczność w rozpoznawaniu tekstu.
Minusy:
  • Problemy z formatowaniem tabel w tekście.
  • Dość droga pełna licencja programu.

OmniPage Professional to testowa wersja niezwykle popularnego programu, którego głównym zadaniem jest rozpoznawanie tekstu w nieedytowalnych dokumentach, jak również skanach w różnych formatach graficznych, a następnie konwertowania ich do edytowalnej formy.

OmniPage Professional, podobnie jak inne programy tego typu, działa w oparciu o technikę OCR (Optical Character Recognition), która w dużym uproszczeniu polega na rozpoznawaniu charakterystycznych cech znaków, a także segmentacji obrazu. Po rozpoznaniu znaku, program przypisuje mu predefiniowany symbol znajdujący się w bazie danych. Jeśli jakość obrazu jest wysoka (chodzi przede wszystkim o skany dokumentów – najlepiej w rozdzielczości powyżej 200 dpi), rozpoznany tekst skonwertowany do postaci edytowalnej jest praktycznie pozbawiony błędów.

Do zalet programu należy zaliczyć między innymi bardzo czytelny i intuicyjny interfejs, który nie sprawi problemów nawet początkującym i niedoświadczonym użytkownikom. Wszystkie otwierane dokumenty grupowane są w osobnych kartach, zaś niezbędne opcje konfiguracyjne zostały umieszczone w specjalnych oknach dialogowych oraz tradycyjnym menu. Ponadto najczęściej używane opcje zostały umieszczone w specjalnym menu startowym, które pojawia się zaraz po uruchomieniu programu. Na uwagę zasługuje również bardzo skuteczny mechanizm rozpoznawania języków.

W przeciwieństwie do darmowej konkurencji, która obsługuje zazwyczaj tylko jeden język, program OmniPage Professional posiada bazę ponad 120 języków. Co więcej, aplikacja zachowuje również formatowanie dokumentów (linie, kolumny, kolorystykę, tabele, nagłówki, tytuły, tekst wertykalny etc.), co również w wielu przypadkach bywa rzadkością w darmowych programach. Jakby tego było mało, program OmniPage Professional posiada bardzo ciekawą funkcję współdzielenia plików z innymi (znajomymi, współpracownikami, rodziną itp.) za pomocą usług w chmurze – aplikacja poradzi sobie ze współpracą z takimi usługami, jak Dropbox, Dysk Google, Evernote, OpenStack, Mezeo, jak również z tradycyjnymi serwerami FTP.

Do ciekawych funkcji programu OmniPage Professional należy również obsługa urządzeń WIA/TWAIN/ISIS, możliwość wczytywania najpopularniejszych formatów plików graficznych, jak również zestaw funkcji do modyfikacji skanów. Możemy między innymi obracać, przycinać, prostować, edytować (np. usuwać ślady po otworach dziurkacza) usuwać puste strony, kalibrować kolorystykę, zmieniać rozdzielczość etc. Warto również wspomnieć o dużej ilości obsługiwanych formatów wyjściowych: eBook, RTF, HTML, DOC, DOCX, XML, XLS, XLSX, PPTX, TXT, CSV, PDF.

Oprócz tego program OmniPage Professional poradzi sobie z zabezpieczaniem, szyfrowaniem, podpisywaniem, łączeniem oraz tagowaniem dokumentów PDF. Do głównych funkcji programu należy również przetwarzanie wielowątkowe i równoległe, automatyczne rozpoznawanie języków, wykrywanie odnośników sieci Web, tryb szybkiej konwersji oraz menedżer dokumentów. Po instalacji program integruje się z eksploratorem plików Windows oferują podstawowe funkcje „pod ręką”. Program OmniPage Professional posiada również bardzo bogatą dokumentację, dzięki czemu możemy poznać przydatne, choć niewidoczne na pierwszy rzut oka opcje. Aplikacja udostępniana jest na zasadzie 15-dniowej licencji testowej.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0