WindowsProgramyOpera 19

Opera 19 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Internet
Producent:
Opera Software
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
33,9 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
1424

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4,5
Plusy:
  • Wysoka wydajność i niewielki apetyt na zasoby systemowe.
  • Bardzo miły dla oka interfejs.
  • Obsługa rozszerzeń i motywów.
Minusy:
  • Niekiedy drobne problemy ze stabilnością.
  • Sporadyczne błędy.

Opera, to obok takich pozycji jak Google Chrome oraz Mozilla Firefox, prawdopodobnie najpopularniejsza alternatywa dla rozwiązania Microsoftu, czyli przeglądarki Internet Explorer. Opisywany program cechuje się wysoką wydajnością, dobrym poziomem zabezpieczeń oraz kilkoma interesującymi rozwiązaniami.

W najnowszej wersji znajdziemy kilka usprawnień, choć prawdziwą rewolucję można upatrywać na wersję z numerkiem 15 – wtedy użytkownicy mogli sprawdzić liczne usprawnienia i nowości. Do największych zmian należy zaliczyć rozpoczęcie korzystania z nowego silnika renderującego, który obecny jest w takich pozycjach jak Google Chrome czy też Safari. Takie rozwiązanie sprawiło, że przed twórcami otworzyły się szerokie wrota do innowacji i zaawansowanych technologii.

Zmienił się przede wszystkim interfejs, który stał się bardzo nowoczesny i wygodny – teraz Opera może stanąć w szranki z największą konkurencją. Miłośnicy minimalizmu i stylu znanego z systemów na urządzeniach Apple z pewnością będą zadowoleni – jest prosto, stylowo i wygodnie, zaś dostęp do wszystkich funkcji jest bezproblemowy i intuicyjny. Najnowsza Opera charakteryzuje się również szybkością działania oraz ciekawym mechanizmem kart, który pozwala wygodnie przeglądać w obrębie jednego okna przeglądarki wiele witryn jednocześnie.

Na uwagę zasługuje także funkcja Off-road, który spodoba się przede wszystkim użytkownikom Internetu mobilnego – w tym trybie strony są kompresowane, a co za tym idzie generują mniejsze zużycie transferu danych. Warto również wspomnieć o tym, że z Opery zniknął stosowany do niedawna klient pocztowy – teraz jest on rozwijany pod postacią osobnego programu Opera Mail. Na deser dostajemy obsługę rozszerzeń, motywów, skórek etc.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0