WindowsProgramyPSPad 4.5.7 Build 2450

PSPad 4.5.7 Build 2450 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
Prog-Soft s.r.o.
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
4,46 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
402

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4
Plusy:
  • Niezwykle duże możliwości.
  • Bardzo dużo opcji konfiguracyjnych.
  • Czytelne kolorowanie.
  • Szybkość działania.
  • Podpowiedzi dla początkujących.
Minusy:
  • Praktycznie brak rozwoju i udoskonalania.

PSPad to rozbudowane i posiadające mnóstwo opcji konfiguracyjnych narzędzie stworzone w całości przez czeskiego programistę Jana Fialę. Program w znaczący sposób ułatwia pracę nie tylko początkującym, ale i zaawansowanym programistom, którzy korzystając z wielu środowisk programistycznych chcą zmaksymalizować wydajność swojej pracy. 

Za pomocą jednego uniwersalnego narzędzia PSPad, użytkownicy mogą edytować wiele rodzajów plików korzystając między innymi z ogromnej ilości opcji konfiguracyjnych oraz możliwości podświetlania składni. PSPad to idealne narzędzie dla programistów, którzy podczas pracy wolą korzystać z narzędzia z polskim interfejsem oraz z ogromną ilością opcji konfiguracji. Oczywiście do największych zalet należy zaliczyć całkowicie darmową licencję bez żadnych ograniczeń i limitów.

Do głównych cech programu PSPad należy przede wszystkim wsparcie dla pracy z projektami umożliwiające grupowanie plików kodu źródłowego oraz brak ograniczeń, co do wielkości edytowanych plików. Warto wspomnieć o interfejsie MDI (Multi Document Interface), który zapewnia wygodną i komfortową pracę z wieloma plikami jednocześnie. Godna uwagi jest także możliwość zapisania całej sesji programu. Takie udogodnienie pozwala użytkownikom automatycznie otwierać pliki, które wcześniej były edytowane.

Narzędzie PSPad zostało także wyposażone we wbudowanego klienta FTP, za pomocą którego możemy edytować pliki zapisane w sieci, na serwerach itp. Zaawansowani użytkownicy z pewnością docenią możliwość rejestrowania sekwencji operacji, jako makropoleceń, początkujący natomiast z pewnością skorzystają z mechanizmu znajdź i zastąp oraz możliwości porównywania plików wraz z kolorowanym raportem operacji. Cennym dodatkiem są z pewnością szablony przyspieszające pracę programisty, który korzysta z takich języków, jak HTML, PHP, Pascal, JScript, VBScript, SQL, Perl.

Do pozostałych funkcji programu PSPad należy między innymi automatyczna korekcja błędów, edytor heksadecymalny, możliwość wywoływania zewnętrznych programów, innych dla każdej konfiguracji czy też zewnętrzny kompilator z możliwością przechwycenia wyjścia. Na deser dostajemy tak przydatne składniki, jak zintegrowana biblioteka TiDy formatująca i sprawdzająca kod HTML, zintegrowaną wersję edytora CSS TopStyle Lite czy też możliwość eksportu projektu z podświetlaniem do formatu RTF, HTML, TeX, do pliku lub schowka. 

Na koniec wypada także wspomnieć o funkcji sprawdzania poprawności, sortowania linii z możliwością wyboru kolumny sortowania i pomijaniem powtórzeń oraz o wbudowanej przeglądarce internetowej ze wsparciem dla serwera Apache.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0