WindowsProgramyParagon Partition Manager 12 Free

Paragon Partition Manager 12 Free download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
Paragon Software
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
43,37 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
449

Nasza ocena:

4
Plusy:
  • Mnóstwo opcji dyskowych za darmo.
  • Prosta i intuicyjna obsługa.
  • Obsługa dysków o pojemności powyżej 2 TB.
Minusy:
  • Brak.

Paragon Partition Manager Free to darmowa wersja bardzo popularnego i chwalonego przez wielu użytkowników narzędzia do zarządzania partycjami dysku twardego. Oprócz tego program oferuje opcje formatowania i czyszczenia dysków twardych.

Za pomocą programu Paragon Partition Manager stworzymy, wykasujemy i edytujemy dowolne partycje na dysku twardym komputera. Narzędzie posiada wystarczającą funkcjonalność, która z pewnością zaspokoi potrzeby zarówno początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Aplikacja zapewnia możliwość organizacji dostępnej na dysku przestrzeni – możemy ją podzielić na kilka partycji, połączyć partycje w jedną etc. 

Interfejs programu jest bardzo prosty w obsłudze, dzięki czemu nawet początkujący użytkownicy poradzą sobie z obsługą wszystkich opcji. Jeśli obsługa wyda się zbyt skomplikowana, do dyspozycji użytkowników oddano liczne dokumentacje, tutoriale oraz proste kreatory poszczególnych procesów. Warto również zwrócić uwagę na funkcję Express, która zapewnia dostęp do najczęściej używanych operacji. 

Paragon Partition Manager w wariancie darmowym obsługuje dyski podłączone do komputera za pośrednictwem interfejsu ATA, SATA, eSATA, SCSI, USB, SSD etc. Oprócz tego program obsługuje różnego rodzaju karty pamięci i inne przenośne magazyny danych. Narzędzie umożliwia formatowanie woluminów za pomocą najpopularniejszych systemów plików tj. NTFS, FAT16, FAT32, Linux Swap, Apple HFS+. Program oferuje również funkcję sprawdzania integralności danych oraz możliwość konwersji partycji z FAT do NTFS i odwrotnie.

Paragon Partition Manager obsługuje dyski o pojemności 2 TB i większej wyświetlając jednocześnie szczegółowe informacje o woluminach, takie jak typ, litera, etykieta, identyfikator, numer seryjny, ilość wolnego i zajętego miejsca, całkowity rozmiar, sektory początkowe i końcowe oraz ich ilość etc. Ponadto możemy ukryć wybraną partycję, zmienić jej literę, oznaczyć ją jako aktywną lub nieaktywną, wygenerować logi itp. Aby skorzystać z darmowej edycji programu Paragon Partition Manager należy się zarejestrować na serwerze producenta. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0