WindowsProgramyPeStudio 8.24

PeStudio 8.24 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
Marc Ochsenmeier
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
651 KB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
413

Nasza ocena:

Kamil
4
Plusy:
  • Możliwość szybkiego i skutecznego sprawdzenia pliku wykonywalnego.
  • Prosta i bezproblemowa obsługa.
  • Program nie wymaga instalacji.
Minusy:
  • Interfejs w języku angielskim.
  • Dość częste i niewiele wnoszące aktualizacje.

PeStudio to bardzo przydatny program, który może pełnić rolę uzupełniającą dla tradycyjnego zestawu aplikacji zabezpieczających. Za pomocą tego narzędzia możemy sprawdzić każdy wskazany plik pod kątem obecności szkodliwych komponentów, złośliwego oprogramowania, wirusów itp.

Program PeStudio podczas analizy nie uruchamia sprawdzanego pliku, dzięki czemu ryzyko uszkodzenia systemu jest praktycznie zerowe. Należy zwrócić uwagę, że program poradzi sobie ze sprawdzeniem nie tylko plików EXE, ale również innych elementów zapisanych w takich formatach, jak DLL, OCX, SYS, MUI, CPL, AX itp. Po zakończeniu pracy program PeStudio generuje szczegółowy raport, w którym znajdziemy informacje o wszystkich zaufanych wskaźnikach, czyli informacje o tym jakie składniki pliku nie spełniają ogólnie przyjętych norm bezpieczeństwa.

Program przyda się przede wszystkim osobom, które ściągają dużą ilość plików z sieci i chcą mieć pewność, czy np. nieznany plik PDF nie zarazi systemu wirusem. Kolejną zaletą programu PeStudio jest działanie na zasadzie portable, czyli niewymagające instalacji. Obsługa nie powinna sprawić problemów nawet początkującym użytkownikom.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0