WindowsProgramyPhotofiltre 7.1.2

Photofiltre 7.1.2 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Grafika
Producent:
Antonio Da Cruz
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
5.3 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
401

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4
Plusy:
  • Duża liczba efektów
  • Darmowa licencja
  • Nieskomplikowana obsługa
Minusy:
  • Archaiczny interfejs

Photofiltre to bezpłatny program pozwalający kompleksowo retuszować fotografie. Prosty w obsłudze program pozwala edytować grafikę na wysokim poziomie jak również korzystać z licznych filtrów. W porównaniu z rozbudowanymi profesjonalnymi programami do obróbki graficznej, Photofiltre jest szybki i nie zajmuje tak dużo miejsca na dysku. 

Większość użytkowników zadowoli rozbudowany zestaw opcji oferowanych przez Photofiltre a jest w czym wybierać – oferowanych efektów jest ponad 100. Photofiltre oferuje szereg podstawowych funkcji znajdywanych w większości programów do obróbki graficznej. Umożliwia on m.in. zmieniając jasność, kontrast, nasycenie, skalę gamma. Program udostępnia opcje artystyczne w postaci, na przykład, efektu akwareli, pasteli, puzzli, rozmycia, sepii, starej fotografii, rysunku piórkiem, tuszem, odbicia lustrzanego, kilka typów efektu ruchu, nie wspominając o tak podstawowych opcjach jak zmiana rozmiaru czy przycinanie. Photofiltre posiada narzędzie do edycji zdjęć partiami, co przyspiesza pracę z dużą ilością plików.

Photofiltre daje możliwość pracy z dwoma typami narzędzi do zaznaczania. Pierwszym z nich są kształty geometryczne – prostokąt (zwykły i zaokrąglony), elipsa, trójkąt, romb. Drugim typem jest lasso i wielokąt. Dzięki nim można zaznaczyć obszar o najbardziej skomplikowanym kształcie. Wybrany fragment obrazu może być zapisany w osobnym pliku. Photofiltre umożliwia obsługę TWAIN. W programie można ustawiać tapety oraz tworzyć ikony. Jednym z głównych wad programu jest brak obsługi warstw. Sprawia to, że praca w różnymi elementami obrazu staje się wolniejsza. Niektórzy mogą też mieć zastrzeżenia do braku możliwości edycji paska zadań.

Na stronie internetowej producenta znajdziemy darmowe wtyczki i dodatki. W dodatkach znajdziemy na przykład zestawy czcionek, kształtów, ramek, znaczków czy szlaczków. Wśród prawie 40 wtyczek są narzędzia do mieszania warstw, ulepszone operowanie nasycenia bieli, przechwytywanie zrzutów z ekranu, tworzenie galerii (przydatne do tworzenia stron), import animowanych plików GIF czy usuwanie efektu czerwonych oczu. Wszystkie dodatki i wtyczki do Photofiltre dostępne są za darmo.

Pobierz już teraz Photofiltre, który posiada wbudowaną przeglądarkę zdjęć. Program obsługuje wiele formatów graficznych, w tym: GIF, PIC, BMP, CUT, EPS, PSP (format Paint Shop Pro), PBM, TGA, ICO, RLA, SGI, TIFF, PSD (format Adobe Photoshop), JPEG2000, PNG. Photofiltre po polsku jest w zasięgu ręki. Na pobierz.pl czeka do ściągnięcia dla użytkowników Photofiltre osobne spolszczenie (dokładna instrukcja obsługi znajduje się na stronie ze spolszczeniem). Photofiltre to program freeware i w przeciwieństwie do nowszych wersji dostępny jest za darmo.

Photofiltre działa w systemach od Windowsa 2000 aż po najnowszy Windows 8. Osoby posługujące się językiem francuskim mogą korzystać z niezwykle bogatego kursu obsługi programu, który znajduje się na stronie oficjalnej. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0