WindowsProgramyPhotoscape 3.7

Photoscape 3.7 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Grafika
Producent:
MOOII TECH
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
20,37 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
633

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4,5
Plusy:
  • Prosta i bezproblemowa obsługa mimo dużej ilości opcji i funkcji.
  • W pełni bezpłatna licencja.
  • Ciekawe dodatki również dla wymagających użytkowników.
  • Możliwość tworzenia pokazów slajdów, kolaży, ciekawych grafik itp.
  • Możliwość konwersji plików RAW na JPG.
Minusy:
  • Zaawansowani użytkownicy mogą narzekać na zbytnie uproszczenie niektórych elementów.

Photoscape to bardzo proste w obsłudze, w pełni darmowe, choć posiadające mnóstwo opcji narzędzie przeznaczone do podstawowej obróbki zdjęć i grafiki. Program ten największą popularność zdobył wśród mniej zaawansowanych użytkowników bez doświadczenia informatycznego i wiedzy na temat skomplikowanej obróbki graficznej. 

 

Głównym składnikiem programu Photoscape jest przeglądarka zdjęć, za pomocą której użytkownicy bardzo szybko i prosto mogą wykonać pokaz slajdów lub przejść bezpośrednio do edycji zdjęcia. Co ciekawe, w edytorze zdjęć można przerabiać zarówno jedno zdjęcie, jak również hurtowo cały katalog wprowadzając np. zmiany w kolorystyce, rozdzielczości itp. Użytkownik może zmienić kadr, rozmiar zdjęcia, dostosować jasność, kontrast i balans kolorów zarówno ręcznie, jak i w sposób automatyczny. 

 

Nie zabrakło również nieco bardziej zaawansowanych narzędzi, takich jak możliwość korekty oświetlenia w tle. Pojawiły się również liczne filtry wpływające na obszar ostrości, poświatę, barwienie itp. Na deser dostajemy możliwość stworzenia zdjęcia czarno-białego, postarzonego itp. Producenci zadbali również o funkcję usuwania efektu czerwonych oczu czy też możliwość zastosowania ramki – oprócz tradycyjnych ramek pojawiły się również zabawne rozwiązania i humorystyczne dodatki tj. dymki z tekstami itp. 

 

Program Photoscape przyda się również tym, którzy często pracują z dużą ilość zdjęć np. redaktorom. Mowa przede wszystkim o opcji masowej zmiany nazw zdjęć czy też funkcji przechwytywania zrzutu pulpitu. Co ciekawe, pojawiła się również opcja tworzenia animowanym grafik zapisywanych w formacie GIF, czy też łączenia wielu zdjęć w jedno, bądź odwrotnie – dzielenia grafiki na części np. na potrzeby tworzenia stron internetowych. Kilka funkcji przypadnie do gustu również zaawansowanym użytkownikom. Mowa o możliwości konwersji bezstratnych plików RAW z aparatów cyfrowych do popularnego formatu JPG. 

 

Na uwagę zasługują również takie dodatki, jak możliwość pobrania próbki koloru z dowolnego miejsca na zdjęciu, czy też opcja wyszukiwania twarzy. Program udostępniany jest na zasadzie bezpłatnej licencji. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0