WindowsProgramyPicasa 3.9.0 Build 140.239

Picasa 3.9.0 Build 140.239 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Grafika
Producent:
Google
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
13,03 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
427

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4,5
Plusy:
  • Bardzo prosta i bezproblemowa obsługa.
  • Wsparcie dla najpopularniejszych formatów.
  • Interakcja z funkcjami społecznościowymi.
  • Podstawowe opcje edycyjne.
Minusy:
  • Zaawansowani użytkownicy nie znajdą tu niczego ciekawego.
  • Ilość opcji edycyjnych jest bardzo skromna.

Picasa to w pełni bezpłatny, prosty w obsłudze i charakteryzujący się sporą funkcjonalnością program stworzony przez firmę Google, przeznaczony do katalogowania oraz podstawowego retuszu zdjęć. Ponadto program pełni funkcję desktopowego klienta usługi o nazwie Picasa Web Albums.

 

Po instalacji i uruchomieniu programu Picasa rozpoczyna się automatyczne skanowanie komputera w poszukiwaniu wszystkich zdjęć. Po wyszukaniu istnieje możliwość ich skatalogowania, opisania, nagrania pod postacią prezentacji na płycie CD, DVD lub Blu-ray, jak również ich opublikowanie na wspomnianym portalu lub wydrukowanie przy użyciu podłączonej do komputera drukarki. Co ciekawe, jeśli aparat, którym wykonano zdjęcia posiadał moduł GPS, program Picasa pobierze wszystkie informacje na temat miejsca i czasu wykonania fotografii. 

 

Oprócz tego program Picasa posiada moduł rozpoznawania twarzy, dzięki czemu możemy oprócz katalogowania zdjęć pod względem miejsca lub daty, segregować je pod katem znajdujących się na nich osób. Co więcej, Picasa pozwala na przypisanie do znalezionych twarzy wizytówek z książki adresowej Google, a w przypadku publikacji na Google+ przy zdjęciach pokazana zostanie informacja o znajdujących się na nich znajomych. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy pasjonują się nie tylko fotografią, ale również czynnie udzielają się na portalach społecznościowych. 

 

Twórcy programu nie zapomnieli również o możliwości edycji zdjęć, choć ilość opcji nie jest imponująca. Mimo to użytkownicy, którzy chcą jedynie poprawić zdjęcia powinni być zadowoleni. Do naszej dyspozycji oddano narzędzia korygujące kolory, możliwość wypoziomowania zdjęcia, oraz narzędzia do usuwania popularnych błędów, jak na przykład efekt czerwonych oczu. Program domyślenie kataloguje obrazy w formatach JPG, TIF, PSD, BMP i RAW (opcjonalnie także GIF i PNG) oraz filmy w formatach MPG, AVI, ASF, WMV i MOV.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0