WindowsProgramyPlex Media Server 0.9.12.19.1537

Plex Media Server 0.9.12.19.1537 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Multimedia
Producent:
Plex
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
83,27 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
98

Nasza ocena:

Kamil
4,5
Plusy:
  • Przyjemny dla oka i prosty w obsłudze interfejs.
  • Sprawna i szybka obsługa nawet dużej ilości plików multimedialnych.
  • Automatyczne wyszukiwanie informacji o filmach i muzyce.
Minusy:
  • Wstępna konfiguracja może być nieco skomplikowana dla początkujących użytkowników.

Plex Media Server to w pełni bezpłatne, proste w obsłudze i niezwykle funkcjonalne narzędzie, które zamieni domowy komputer lub laptop w pełnoprawny domowy serwer plików multimedialnych, które możemy udostępniać na telewizorze lub innych sprzętach np. smartfonie, tablecie itp. 

 

Po zainstalowaniu i odpowiednim skonfigurowaniu programu Plex Media Server, na zgodnych urządzeniach podłączonych do domowej sieci, będziemy mogli odtwarzać dowolnie wybrane multimedia takie jak muzykę, zdjęcia, czy filmy. Co więcej, po połączeniu się z kontem na innym komputerze poza domem, będziemy mogli uzyskać dostęp do udostępnianych materiałów. Oczywiście warunkiem jest działanie komputera, na którym zapisane są konkretne dane. 

 

Oczywiście, aby odtworzyć filmy lub muzykę na innym urządzeniu, nie musimy pobierać plików, gdyż wszystko przesyłane jest strumieniowo. Warto pamiętać, że najwyższa jakość obrazu i dźwięku wymaga dość sprawnego urządzenia, zaś korzystanie ze smartfona i połączenia internetowego może zużywać pakiet danych, dlatego też zalecamy korzystanie z programu w obrębie domowej sieci WiFi. Kolejną zaletą jest bardzo przyjazny i przyjemny dla oka interfejs, przypominający serwisy VOD. To jednak nie wszystko.

 

Jedną z największych zalet programu jest bardzo rozbudowany i zaawansowany menadżer pobierania informacji o wszystkich multimediach. Jeśli nasze filmy są katalogowane w folderach i odpowiednio podpisane (najlepiej polskim tytułem), program automatycznie pobierze plakaty, tła, bannery, opisy i inne informacje, dzięki czemu będziemy mogli od razu sprawdzić podstawowe informacje o konkretnym filmie, płycie z muzyką itp. 

 

Program dostępny jest na wszystkie systemy, jak również na urządzenia mobilne i telewizory z funkcją Smart TV. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0