WindowsProgramyRama 1.3

Rama 1.3 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Grafika
Producent:
SPECBUD
Licencja:
Trial
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
13,1 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
396

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4,5
Plusy:
  • Biblioteki profili stalowych, betonowych i drewnianych przekrojów
  • Intuicyjna obsługa
  • Wygodne wyliczanie obciążeń
Minusy:
  • Archaiczny wygląd interfejsu

SPECBUD - Rama to program służący do analizy statycznej płaskich układów prętowych. Pomaga on definiować geometrię ustroju i obciążeń a rozmaite funkcje ułatwiają wprowadzanie danych. W czasie deklarowania obliczanego modelu konstrukcji użytkownik może korzystać z generatora typowych ustrojów prętowych lub wprowadzić rysunek (geometrię) ustroju z pliku zapisanego w programie AutoCad. 

Program SPECBUD - Rama jest wyposażony w biblioteki profili stalowych, betonowych i drewnianych przekrojów. Cechy geometryczne przekrojów o różnych kształtach pozwoli obliczyć specjalny kalkulator. Obciążenia można wprowadzać o wartościach obliczeniowych lub charakterystycznych a przy ich deklarowaniu możliwa jest współpraca z modułem definicji obciążeń normowych i własnych użytkownika, przez co wzrasta dokładność zestawiania obciążeń. 

Przy pomocy aplikacji obliczenia statyczne wykonywane są dla wielu schematów obciążeń, z których można automatycznie tworzyć kombinacje. Wyniki poszczególnych przypadków obciążeń, kombinacji i obwiedni można prezentować w postaci wykresów i tablic sił wewnętrznych, naprężeń i przemieszczeń. Istnieje możliwość formatowania zakresu i postaci wydruku w celu uzyskania zwartej notki obliczeniowej. 

Program SPECBUD - Rama może zostać sprzęgnięty z modułami wymiarującymi różnego rodzaju konstrukcje (stalowe, drewniane i żelbetowe), dzięki czemu możliwe jest stworzenie kompleksowego systemu obliczeniowego do projektowania ustrojów prętowych. Rama spełnia normy PN-B. Dostępna jest również wersja przystosowana do norm PN-EN (Eurokodów).

SPECBUD - Rama jest dostępna w wersji demonstracyjnej. Pełna edycja kosztuje ok. 130 zł w wersji samodzielnej, jednak możliwe jest również kupowanie narzędzi firmy SPECBUD w pakietach, które zmniejszają cenę jednostkową.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0