WindowsProgramySHAREit 4.0

SHAREit 4.0 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
SHAREit Technologies
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
4,9 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
243

Nasza ocena:

Kamil
4
Plusy:
  • Możliwość szybkiego i bezprzewodowego przesyłania plików.
  • Kompatybilność ze wszystkimi urządzeniami.
  • Miły dla oka i prosty w działaniu interfejs.
  • Bardzo prosta obsługa i konfiguracja.
Minusy:
  • Dla zaawansowanych – zbyt mało opcji dodatkowej konfiguracji.
  • Brak interfejsu w języku polskim.

SHAREit to bardzo przydatny program przeznaczony do szybkiego, bezproblemowego i co najważniejsze, bezprzewodowego przesyłania plików pomiędzy komputerem osobistym, a urządzeniami mobilnymi takimi jak smartfony czy tablety, działającymi pod kontrolą systemów Google Android, Apple iOS czy też Microsoft Windows. 

 

Jeśli do tej pory ktoś próbował przesłać bezprzewodowo pliki do komputera musiał korzystać z chmury lub innych, nie zawsze działających programów. Od teraz SHAREit znacząco upraszcza cały proces, zaś jedynym wymaganiem jest podłączenie do tej samej sieci lokalnej, aby urządzenia mogły się ze sobą komunikować. Oznacza to, że w zaciszu domowym możemy połączyć ze sobą praktycznie wszystkie urządzenia by te dzieliły się plikami między sobą. Zdjęcia ze smartfona możemy przesłać na komputer, muzykę z komputera na tablet, itp. 

 

Konfiguracja, jak i działanie programu jest bardzo prosta, sprawna i szybka. Za pomocą SHAREit możemy przykładowo zgrać wszystkie informacje ze smartfona lub tabletu na dysk komputera. Wystarczy tylko raz skonfigurować program, aby potem korzystać z niego praktycznie odruchowo. Cały transfer trwa oczywiście szybko, zaś operacja przesyłania zajmuje mniej czasu, niż tradycyjne podłączenie urządzenia za pomocą kabla. Problemem mogą być jedynie duże pliki jak, np. filmy w wysokiej rozdzielczości. 

 

SHAREit został stworzony przez firmę Lenovo, czyli producenta komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów, ale nie ma żadnych ograniczeń jeśli chodzi o dobór urządzeń – możemy korzystać ze sprzętów dowolnej marki. Mówiąc w skrócie – jest to w pełni funkcjonalny i nieograniczony czasowo program. Na uwagę zasługuje także minimalistyczny i bardzo miły dla oka interfejs, który nie powinien sprawić problemów nawet początkującym użytkownikom. Obsługa ogranicza się do wskazania folderu zapisu plików tj. miejsca, w którym będą zapisywane przesyłane z innych urządzeń dane.

 

Dla ułatwienia każde urządzenie możemy nazwać inaczej, oprócz tego mamy również możliwość wybrać dla niego osobny obrazek. Jest to dość istotne, jeśli korzystamy z wielu sprzętów jednocześnie i nie chcemy, aby się myliły. Po wstępnym ustawieniu do naszej dyspozycji zostaje oddanych zaledwie kilka przycisków, w tym dwa główne – do odbierania i wysyłania plików. Oczywiście aby wszystko działało prawidłowo, niezbędne jest zainstalowanie takiej samej aplikacji na urządzeniach mobilnych w stosownych dla systemu miejscach tj. Google Play, AppStore, itp.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0