WindowsProgramySQL Server Express Edition 2012

SQL Server Express Edition 2012 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Biuro
Producent:
Microsoft Corporation
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
132,3 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
454

Nasza ocena:

Kamil
4
Plusy:
  • Mimo ograniczonej licencji darmowej, bardzo duża funkcjonalność.
  • Świetny dla początkujących użytkowników, którzy uczą się obsługi baz danych.
  • Kilka ciekawych opcji, między innymi funkcja migracji bazy danych.
Minusy:
  • Dokuczliwe ograniczenia, co do wielkości oraz wydajności.
  • W niektórych przypadkach mocne zwolnienia i problemy z wydajnością.

SQL Server Express Edition to w pełni bezpłatna, choć mocno ograniczona edycja bardzo popularnego serwera baz danych stworzona przez firmę Microsoft. Mimo sporych limitów, program jest idealną alternatywą zarówno dla doświadczonych, jak i dopiero uczących się użytkowników, którzy rozpoczynają swoją przygodę z technologiami Microsoftu.

Warto również wspomnieć o tym, że po uprzedniej rejestracji, program SQL Server Express Edition sprawdzi się, jako silnik przechowujący dane pozwalający na bezpłatne rozpowszechnianie bazy wraz z aplikacją. Edycja Express występuje także w rozszerzonej odmianie oznaczonej dopiskiem „with Advanced Services”.

W najnowszych edycjach programu SQL Server Express Edition znajdziemy między innymi obsługę języka LINQ i frameworka ADO.NET Entity. Oprócz tego nie zabrakło nowych typów danych dla daty i godziny, wraz ze strefą czasową, kompatybilnych z .NET. Na uwagę zasługuje również zastosowanie narzędzi ułatwiających pisanie kodu, w tym T-SQL IntelliSense w SQL Server Management Studio, c z pewnością przypadnie do gustu początkującym użytkownikom.

Warto również wspomnieć o dość sporej elastyczności SQL Server Express Edition, który w połączeniu ze środowiskiem Visual Studio oferuje dostęp do obsługi nowych typów danych i funkcji. Wśród nich na uwagę zasługuje funkcja danych przestrzennych, HierarchyID i FileStream, a także kreator importu/eksportu, który znacząco ułatwia przenoszenie danych. Jest również sporo ograniczeń, takich jak maksymalny rozmiar danych do 4 GB, obsługa ograniczonej ilości pamięci RAM czy rdzeni procesora.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0