WindowsProgramySQL Server Management Studio Express 2012

SQL Server Management Studio Express 2012 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Biuro
Producent:
Microsoft Corporation
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
600,16 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
481

Nasza ocena:

Kamil
4
Plusy:
  • Bardzo duża elastyczność w konfiguracji oraz intuicyjna obsługa, którą docenią nawet zaawansowani użytkownicy.
  • Ogromna liczba wspieranych narzędzi oraz baz danych.
  • W najnowszej wersji sporo nowości i usprawnień.
Minusy:
  • Narzędzie nie wspiera starszych, nadal bardzo popularnych systemów np. Windows XP.

SQL Server Management Studio Express to w pełni bezpłatne i proste w obsłudze – głównie za sprawą intuicyjnego graficznego interfejsu – narzędzie do zarządzania i obsługi baz danych opartych na SQL Server w wersjach 2005, 2008, 2008 R2 oraz wariantach Express Edition oraz Express Edition with Advanced Services.

Za pomocą narzędzia SQL Server Management Studio Express możemy między innymi tworzyć od podstaw, a następnie zarządzać bazami danych wewnątrz instancji serwera SQL Server. Ponadto program daje użytkownikom możliwość tworzenia oraz edytowania tabel, widoków, procedur, składów jak również użytkowników wraz z szeregiem ogromnej ilości innych obiektów występujących w serwerach bazodanowych w bibliotece Microsoftu.

SQL Server Management Studio Express to także funkcja monitora aktywności, za pomocą którego możemy sprawdzać i analizować aktualne połączenia do serwera oraz wykorzystanie zasobów systemowych przez SQL Server. Bardzo ciekawą możliwością jest funkcja zarządzania instancjami silnika SQL Server Database Engine, które tworzone są przez dowolną edycję 2000 lub nowszą. Program SQL Server Management Studio Express R2 to przede wszystkim narzędzie do zarządzania bezpłatnymi edycjami Express. Program zapewnia wsparcie dla SQL Server Analysis Services, Integration Services, Notification Services, Reporting Services, SQL Server Agent, jak również SQL Server 2005 Mobile Edition.

W najnowszej wersji programu SQL Server Management Studio Express (w wariancie Enterprise) znajdziemy między innymi funkcję AlwaysOn, czyli nowego typu narzędzie klastrowania niewymagające wspólnego magazynu danych. W tym przypadku bazy danych są przechowywane na oddzielnych serwerach i synchronizowane na bieżąco. Ponadto wśród zmian warto wspomnieć o zwiększeniu elastyczności, jeśli chodzi o konfigurację oraz o nowych indeksach ColumnStore, które grupują i przechowują dane według kolumn, a następnie łączą je w jeden indeks.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0