WindowsProgramySQL Server R2 Express 2008

SQL Server R2 Express 2008 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Biuro
Producent:
Microsoft Corporation
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
75 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
360

Nasza ocena:

Kamil
3,5
Plusy:
  • Prosta obsługa – program nadaje się dla początkujących użytkowników, którzy dopiero uczą się obsługi baz danych.
  • Wiele usprawnień w najnowszej wersji.
Minusy:
  • Mimo modyfikacji i optymalizacji, program działa dość wolno i zużywa sporą ilość zasobów systemu.

SQL Server R2 Express to w pełni bezpłatna edycja serwera baz danych firmy Microsoft. Niestety ze względu na darmową licencję, funkcjonalność programu została dość mocno ograniczona, choć nie straciła na wartości.

Mimo wielu ograniczeń, program SQL Server R2 w wariancie Express jest idealną alternatywą dla osób, które nie potrzebują płatnej wersji, nie mogą sobie na nią pozwolić oraz dla uczniów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z bazami danych w technologii Microsoftu. Oprócz tego SQL Server R2 Express sprawdzi się jako produkcyjny silnik bazodanowy dla prostych aplikacji pracujących z dynamicznymi danymi – mogą to być między innymi witryny webowe.

Warto również wspomnieć, że w przypadku wykorzystania bazy, jako silnika przechowującego dane własnej aplikacji, po uprzedniej rejestracji darmowa licencja wariantu Express pozwala na bezpłatne rozpowszechnianie bazy wraz z aplikacją. Program możemy pobrać również w nieco rozszerzonej wersji z dopiskiem „with Advanced Services”, która została rozbudowana między innymi o funkcje wyszukiwania full-text, ograniczoną replikację danych oraz usługi raportowania.

W najnowszych wersjach programu SQL Server R2 Express pojawiła się między innymi obsługa większych baz danych (mimo ograniczenia bezpłatnej wersji) oraz przydatne dodatki i wtyczki, takie jak PowerPivot dla SharePointa i Excela oraz narzędzie SQL Server Utility. W wersji R2 pojawiło się także wsparcie dla trybu Extended Protection, który zapobiega atakom podczas uwierzytelniania w Reporting Services.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0