WindowsProgramyScilab 5.4.1

Scilab 5.4.1 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Edukacja i nauka
Producent:
Scilab Enterprises S.A.S
Licencja:
GNU LGPL
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
117 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
492

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4
Plusy:
  • Darmowa alternatywa MatLaba
  • Wysoka funkcjonalność
  • API
  • Kilka języków programowania
Minusy:
  • Możliwe małe problemy ze stabilnością

Scilab to program przeznaczony do obliczeń numerycznych zaprojektowany jako open-sourcowa alternatywa dla komercyjnej aplikacji MatLab i posiadający odpowiadającą jej funkcjonalność.

Aktualna wersja Scilab pozwala przeprowadzać operacje na liczbach, macierzach i wektorach. Aplikacja radzi sobie również z algebrą liniową czy obliczeniami statystycznymi. Scilab posiada również funkcję rysowania wykresów zarówno dwu jak i trójwymiarowych oraz animowania ich np. w celu ilustracji przebiegu obliczeń. Program daje możliwość generowania wizualizacji 2D i 3D, wykorzystujących adnotacje LaTeX / MathML. Poza tym, możliwa jest praca na formatach PNG, PPM, EMF, EPS, FIG, PDF, SVG. W Scilab wbudowano narzędzia do analizy statystycznej oraz symulacji.

Scilab może współpracować z aplikacjami napisanymi w innych językach programowania, a sam również posiada swój interpreter oraz język programowania wysokiego poziomu. W Scilab zaimplementowano API, które pozwala na tworzenie własnych modułów w językach C, C++, Java oraz .NET.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0