WindowsProgramyScribus 1.4.3

Scribus 1.4.3 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Biuro
Producent:
Scribus Team
Licencja:
GNU LGPL
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
70 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
439

Nasza ocena:

Patryk Nowak
3
Plusy:
  • Darmowa, otwarta licencja
  • Wsparcie dla wtyczek
Minusy:
  • Funkcjonalność mniejsza niż w komercyjnych odpowiednikach

Scribus to program DTP czyli służący do składania tekstu. Autorzy rozpowszechniają program za darmo na licencji GNU GPL. Przy pomocy Scribus można przygotować do druku wszelkie materiały (broszury, gazetki, książki i inne) a także interaktywne formularze i prezentacje w formacie PDF. 

Scribus oferuje profesjonalne środowisko pracy: wykorzystuje czcionki TrueType, Type 1 oraz OpenType. Istnieje możliwość pracy z kolorami w standardach CMYK, RGB, ICC, Kolory dodatkowe (Spot Colors). Aplikacja pozwala na tworzenie dokumentów bogatych w grafiki, tabele oraz kształty. Program pozwala na implementowanie formularzy napisanych w języku PHP oraz korzystanie ze stylów. Scribus pozwala na składanie wielostronicowych dokumentów i eksport do PDF-a. Aplikacja wspiera najpopularniejsze formaty: SVG, EPS, PSD, TIFF, JPEG, PNG.

Scribus działa po polsku od chwili instalacji. Dodatkowo, obsługuje polskie znaki diakrytyczne. Program może być rozszerzony przez pluginy np. usprawniające tworzenie siatki czy dodające nowe funkcjonalności.

Scribus jest dostępne w polskiej wersji językowej, całkowicie za darmo na platformach: Windows, Linux i Mac OS X.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0