WindowsProgramySeterra 4.02

Seterra 4.02 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Edukacja i nauka
Producent:
Marianne Wartoft
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
4.22 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
503

Nasza ocena:

Michał
4,5
Plusy:
  • Duża liczba quizów
  • Licencja freeware
  • Wygodny interfejs
  • Niskie wymagania sprzętowe
Minusy:
  • Nieatrakcyjne wizualnie mapy

Seterra to program edukacyjny pozwalający na przyjemne poznawanie geografii - aplikacja to typowy quiz oparty na eksploracji mapy.

Program pozwala w łatwy sposób poprawić orientację na mapie Europy i innych kontynentów. Mapa świata została podzielona na wiele części: użytkownik może uczestniczyć w quizie polegającym na wskazywaniu konkretnych państw w Europie, Azji, Ameryce Południowej czy Ameryce Północnej. Poza tym, program posiada szereg quizów dotyczących stolic, miast i regionów w Europie, a także stanów w USA – możliwe jest uczestniczenie w konkursie wskazywania stanów lub ich stolic. Seterra wyróżnia się świetnym przygotowaniem merytorycznym, niewielkim rozmiarem i łatwością użytkowania. Menu jest czytelne, a obsługa sprowadza się do wybrania interesującego nas quizu i wskazywania odpowiednich miejsc na mapie świata za pomocą myszki.

Seterra została wydana w polskiej wersji językowej, mimo tego niektóre komunikaty mogą być po angielsku. Program wyróżnia się niskimi wymaganiami sprzętowymi – ma proste menu oraz czytelne, ale nieskomplikowane dwuwymiarowe mapy, które nie obciążają karty graficznej. Dzięki temu, Seterra może być wykorzystywana w szkołach jako narzędzie dydaktyczne. Dużą zaletą jest również fakt, że to aplikacja całkowicie darmowa – jest rozpowszechniana na licencji freeware.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0