WindowsProgramySilverLight 5.1.20513.0

SilverLight 5.1.20513.0 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Multimedia
Producent:
Microsoft
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
13 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
417

Nasza ocena:

Michał
4,5
Plusy:
  • Duże możliwości dla deweloperów
  • Wygodny odtwarzacz mediów
Minusy:
  • W niektórych sytuacjach plugin w przeglądarce może działać wolno

Silverlight to darmowa wtyczka multimedialna stworzona przez Microsoft z myślą o komputerach z systemem Windows oraz urządzeniach przenośnych (np. Windows Phone). Wtyczka powstała w 2006 roku i od tego czasu jest stale rozwijana, zdobywając coraz większą część rynku. Aktualnie jest wykorzystywana przez wiele serwisów VOD, więc instalacja wtyczki Silverlight jest zalecana większości użytkowników. 

Aplikacja współpracuje z wszystkimi najważniejszymi przeglądarkami internetowymi: Internet Explorer, Firefox, Safari, Google Chrome oraz SeaMonkey. Posiadacze Opera mogą mieć problem z oglądaniem materiałów wideo wykorzystujących technologię Silverlight, gdyż ich aplikacja nie jest w pełni kompatybilna.

Silverlight jest wykorzystywane nie tylko do wyświetlania filmów w serwisach VOD, ale również jako platforma do budowana aplikacji (np. na Windows Phone). Microsoft postarał się, by była to technologia mogąca konkurować z Adobe Flash, którego funkcjonalność wykracza poza wyświetlanie filmów. 

Silverlight współpracuje z technologią XNA, co pozwala tworzyć aplikacje 3D wykorzystujące technologię Microsoftu, co pozwala na projektowanie zaawansowanych gier wideo oraz funkcjonalnych aplikacji.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0