WindowsProgramyStarOffice 9

StarOffice 9 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Biuro
Producent:
Sun Microsystems, Inc.
Licencja:
Trial
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
143 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
461

Nasza ocena:

Patryk Nowak
3,5
Plusy:
  • Mimo ograniczonej czasowo wersji, pełna funkcjonalność przez 90 dni.
  • Świetna alternatywa dla drogiego pakietu Microsoft Office.
  • Bardzo prosta i bezproblemowa obsługa.
Minusy:
  • W sieci znajdziemy równie ciekawe i w pełni bezpłatne alternatywy.

StarOffice to bardzo ciekawy pakiet programów biurowych będący alternatywą dla niezwykle popularnego, choć dość drogiego w pełnej wersji pakietu Microsoft Office. Program udostępniany jest na zasadzie 90-dniowej licencji testowej przez firmę Sun Microsystems.

Co prawda program StarOffice nie jest w pełni darmowy, ale możliwość 3-miesięcznego testowania bez żadnych ograniczeń funkcjonalnych sprawia, że opisywana aplikacja może być uznawana za niemal darmową alternatywę dla pakietu Microsoftu. Ponadto jak twierdzi producent, oferuje większą funkcjonalność za ułamek ceny największej konkurencji.

W przypadku tego programu na uwagę zasługuje przede wszystkim rozbudowana kompatybilność z pakietem Microsoft Office, dzięki czemu „przejście” na darmową alternatywę będzie płynne i bezproblemowe nawet, jeśli dużo pracujemy lub jesteśmy w środku semestru na uczelni. Rzecz jasna w składzie pakietu nie mogło zabraknąć zintegrowanych narzędzi do edycji tekstu, arkusza kalkulacyjnego, narzędzi do tworzenia prezentacji, grafiki, baz danych etc. 

W pakiecie zastosowano standard OASIS OpenDocument, który ułatwia wymianę dokumentów, nie zabrakło również opcji eksportu do popularnego formatu PDF. Należy również wspomnieć o wsparciu dla XForms, obsługi podpisu cyfrowego do sygnowania dokumentów, kreatora własnej bazy danych, korespondencji seryjnej etc. Wygląd programu jest dostosowany do systemu, zaś narzędzie migracyjne ułatwia przejście z Microsoft Office na StarOffice. Program oferowany jest, co prawda w wersji testowej, ale pozwala ona na bezpłatne korzystanie ze wszystkich funkcji przez 90 dni od daty instalacji. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0