WindowsProgramyTuxGuitar 1.2

TuxGuitar 1.2 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Multimedia
Producent:
Julian Gabriel Casadesus i inni
Licencja:
GNU LGPL
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
7,4 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
476

Nasza ocena:

Michał
4
Plusy:
  • Prosta obsługa
  • Otwarta licencja
  • Obsługa formatów Guitar Pro
Minusy:
  • Brak wsparcia dla tabulatur z Guitar Pro 6
  • Brak polskiej wersji językowej

Guitar Pro to legendarny program wśród miłośników gry na gitarze. Niestety, aplikacja jest płatna, ale nie wszystko stracone - są darmowe odpowiedniki takie jak TuxGuitar

Program Tux Guitar pozwala na edycję i odtwarzanie tabulatur gitarowych, dodawanie do nich efektów i tekstów piosenek. Ogromną zaletą aplikacji jest możliwość wczytywania tabulatur zapisanych w Guitar Pro. Aplikacja obsłuży pliki z Guitar Pro, Guitar Pro 3, 4 i 5. W przypadku trzech ostatnich wersji, możliwe jest również wyeksportowanie własnej tabulatury stworzonej w TuxGuitar do tych formatów (gp3, gp4, gp5). Pliki z najnowszego Guitar Pro 6 nie są obsługiwane. Poza tym, program posiada również możliwość odtwarzania tabulatur z PowerTab oraz Tabledit, a także wsparcie dla MIDI.

Dużą zaletą Tux Guitar jest przejrzysty interfejs, który skrywa w sobie sporo zaawansowanych opcji edycyjnych.  Dzięki darmowej licencji, jest to godny zamiennik renomowanego Guitar Pro. W zastosowaniu domowym jego funkcjonalność powinna być wystarczająca dla większości użytkowników. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0