WindowsProgramyUnFREEz 2.1

UnFREEz 2.1 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Grafika
Producent:
WhitSoft Development
Licencja:
GNU GPL
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
20 KB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
596

Nasza ocena:

Michał
4,5
Plusy:
  • Łatwość obsługi
  • Niewielki rozmiar
  • Darmowa, otwarta licencja
Minusy:
  • Tylko jeden obsługiwany format graficzny (GIF)

UnFREEz to kompaktowa aplikacja służąca do tworzenia animacji GIF. Program pozwala na połączenie dziesiątek, a nawet setek grafik w jeden plik. 

UnFREEz jest całkowicie darmowy oraz niezwykle prosty w użytkowaniu. Pierwszym krokiem jest wybranie zestawu plików, które maja stać się częścią animacji. Ten proces może zostać wykonany metodą drag and drop - wystarczy z okna Eksploratora Windows przeciągnąć zdjęcia do okna programu, następnie należy ustawić czas wyświetlania się jednej klatki. Pliki, które dodajemy do programu muszą zostać uprzednio zapisanie w formacie GIF, gdyż UnFREEz nie dokonuje konwersji np. z JPG do GIF. Po ustawieniu opcji animacji należy kliknąć Make Animated GIF i cieszyć się z pliku, który można np. użyć jako avatar na forum, wysłać znajomemu lub wykorzystać na stronie internetowej. 

Mimo, że UnFREEz nie posiada polskiej wersji językowej, to obsługa jest na tyle intuicyjna, że osoby nieznające języka Szekspira powinny poradzić sobie z użytkowaniem programu bez łatki spolszczającej. Co ciekawe, nic nie stoi na przeszkodzie by stworzyć polonizację UnFREEz - autor na swojej stronie udostępnia kod źródłowy programu i daje możliwość jego modyfikacji. 

 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0