WindowsProgramyVirtual CD-ROM Control Panel 2.0.1.1

Virtual CD-ROM Control Panel 2.0.1.1 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
Microsoft Corporation
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
0,06 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
359

Nasza ocena:

Patryk Nowak
3
Plusy:
  • Bardzo prosta obsługa.
  • Podstawowe i mało skomplikowane funkcje.
Minusy:
  • Staroświecki interfejs.
  • Bardzo ograniczona funkcjonalność.

Program Virtual CD-ROM Control Panel przygotowany przez firmę Microsoft umożliwia stworzenie wielu napędów wirtualnych CD, a następnie zamontowanie obrazów płyt. Takie rozwiązanie umożliwia zachowanie oryginalnych nośników w idealnej kondycji przez wiele lat – częste używanie ulubionej płyty z muzyką, filmem lub grami skraca ich żywotność i naraża na uszkodzenia, rysy itp.

Wirtualny napęd przyda się również w przypadku korzystania z oprogramowania, które wymaga stałej obecności płyty w napędzie. Oprócz tego obraz płyty zamontowany w wirtualnym napędzie uruchamia się o wiele szybciej i nie generuje denerwującego hałasu podczas odtwarzania tradycyjnej płyty w napędzie optycznym. Program pracuje poprawnie na systemie operacyjnym Windows 2000 oraz XP.

Instalacja oprogramowania Virtual CD-ROM Control Panel nie jest trudna, choć wymaga kilku zabiegów. W pierwszej kolejności, po rozpakowaniu pliku instalacyjnego należy skopiować sterownik o nazwie „VCdRom.sys” do domyślnego folderu C:\WINDOWS\system32\drivers. W następnym kroku podwójnym kliknięciem myszy uruchamiamy „VCdControlTool.exe”, a następnie wybieramy opcję Driver Control. W kolejnym kroku wciskamy "Install Driver", a następnie wybieramy lokalizację docelową sterownika „VCdRom.sys” i wciskamy Open.

Aby uruchomić sterownik wciskamy Start, a następnie OK. Po uruchomieniu sterownika naciskamy na Add Drive, aby dodać nowy napęd wirtualny – po dodaniu pojawi się on w lokalizacji „Mój Komputer” obok tradycyjnych napędów optycznych. Jeśli chcemy dodać kolejne napędy, po prostu klikamy na Add Drive.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0