WindowsProgramyVisio Viewer 2010

Visio Viewer 2010 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Biuro
Producent:
Microsoft Corporation
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
16,7 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
546

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4
Plusy:
  • Możliwość wyświetlania plików stworzonych za pomocą Microsoft Visio bez konieczności jego instalacji.
  • Obsługa wielu formatów plików.
  • Prosta i bezproblemowa obsługa z poziomu przeglądarki.
Minusy:
  • Dość wolne i mało stabilne działanie.

Visio Viewer to bezpłatna wersja bardzo popularnego i niezwykle przydatnego programu do przeglądania, otwierania oraz drukowania (z uwzględnieniem wielu opcji) dokumentów z poziomu przeglądarki internetowej np. Internet Explorer.

Program Visio Viewer możemy otwierać wszystkie stworzone w programie Microsoft Visio dokumenty, tj. projekty, diagramy, rysunki, szkice, schematy etc. W najnowszej wersji program obsługuje dokumenty i projekty stworzone w programie Visio 2007, jak również w poprzednich wersjach, takich jak 2003, 2002 2000 i 5. Program Visio Viewer przyda się przede wszystkim tym osobom, które chcą odczytać pliki stworzone za pomocą wyżej wymienionego programy, ale nie chcą go instalować, kupować etc.

Obsługa programu Visio Viewer mimo jego złożoności i zaawansowania jest bardzo prosta, dzięki czemu nawet początkujący użytkownicy bez wiedzy informatycznej poradzą sobie z opanowaniem wszystkich opcji. Na przykład, aby wyświetlić rysunek z programu Visio, wystarczy dwukrotnie kliknąć lewym przyciskiem myszy na plik z rozszerzeniem .VSD, .VSS, .VST, .VDX, .VSX lub .VTX). Po chwili plik zostanie otwarty w przeglądarce Internet Explorer, zaś za rendering rysunku zabierze się Visio Viewer.

Po wyświetleniu rysunku do rąk użytkownika zostają oddane opcje przewijania, powiększania i pomniejszania rysunku za pomocą przycisków paska narzędzi, skrótów klawiaturowych lub elementów menu wyświetlanego po kliknięciu prawym przyciskiem myszy. Możemy również otworzyć specjalne okno dialogowe Properties and Settings by zmienić właściwości określonego kształtu. Oprócz tego na karcie Layer Settings można ustawić widoczność i kolory warstwy rysowania, zaś na karcie Markup Settings widoczność i kolory adnotacji.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0