WindowsProgramyVisual Basic 2010 Express

Visual Basic 2010 Express download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
Microsoft Corporation
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
3,11 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
457

Nasza ocena:

Kamil
3,5
Plusy:
  • Przyjazny interfejs dla początkujących użytkowników.
  • Ogromna liczba dodatkowych opcji.
  • Wysoka wydajność i stabilność działania.
Minusy:
  • Spore ograniczenia wersji Express.
  • Brak oficjalnej polskiej wersji językowej.

Visual Basic to bardzo zaawansowane i co równie ważne, bezpłatne oprogramowanie zarówno do użytku domowego, jak i komercyjnego. Za pomocą tego narzędzia jesteśmy w stanie stworzyć biblioteki, klasy, aplikacje okienkowe (Windows Forms, Windows Presentation Foundation etc) i konsolowe na uniwersalnej platformie .NET Framework 4 w języku Visual Basic .NET.

Visual Basic stanowi część bezpłatnego środowiska programistycznego Visual Studio 2010 Express. Do rąk użytkowników producent oddaje między innymi intuicyjny edytor wizualny z wieloma preinstalowanymi kontrolkami oraz możliwością tworzenia własnych od podstaw. Program oferuje między innymi możliwość pełnej integracji z Microsoft SQL Server 2008 i 2008 R2. Ponadto warto zwrócić uwagę na możliwość instalacji dodatkowego pakietu MSDN Library. 

Oferowana przez producenta wersja Express pakietu Visual Basic skierowana jest w głównej mierze do początkujących użytkowników, hobbystów i pasjonatów oraz osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z programowaniem w języku .NET. Do cech szczególnych pakietu należy przede wszystkim modułowa konstrukcja panelu, dzięki czemu każdy język ma przypisaną własną część. Co prawda program jest przystosowany do początkującego użytkownika, ale producent nie zaniedbał żadnej cechy znanej z profesjonalnego wariantu. 

Do głównych cech programu Visual Basic należy przede wszystkim rozbudowany edytor kodu z możliwością kolorowania składni oraz wieloma opcjami edycyjnymi. Warto również zwrócić uwagę na funkcję IntelliSense, która odpowiada za podpowiadanie, inteligentne kończenie fragmentów kodu, weryfikację spójności kodu na żywo, analizę zmiennych etc. 

Niestety wersja Express posiada także liczne ograniczenia, a w śród nich warto zwrócić uwagę na brak możliwości pracy z aplikacjami wielojęzykowymi oraz brak obsługi .NET Compact Framework. Ponadto użytkownicy tej wersji programu Visual Basic nie mają dostępu do zaawansowanych narzędzi biznesowych i analitycznych oraz rozszerzeń współpracy zespołowej.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0