WindowsProgramyVisual C++ 2010 Express

Visual C++ 2010 Express download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
Microsoft Corporation
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
4,8 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
483

Nasza ocena:

Kamil
3,5
Plusy:
  • Ogromna liczba dodatkowych opcji.
  • Przyjazny interfejs dla początkujących użytkowników.
  • Wysoka wydajność i stabilność działania.
Minusy:
  • Brak oficjalnej polskiej wersji językowej.
  • Spore ograniczenia wersji Express.

Visual C++ to kompleksowe, bardzo zaawansowane i co najważniejsze, w pełni bezpłatne oprogramowanie do użytku domowego i firmowego. Za pomocą tego narzędzia jesteśmy w stanie stworzyć biblioteki, klasy, aplikacje konsolowe i okienkowe (Windows Forms, Windows Presentation Foundation etc), a wszystko to za pośrednictwem uniwersalnej platformy .NET Framework 4 w języku Visual Basic .NET.

Visual C++ to składnik bezpłatnego środowiska programistycznego Visual Studio 2010 Express, który charakteryzuje się między innymi intuicyjnym edytorem wizualnym z wieloma preinstalowanymi kontrolkami oraz możliwością tworzenia własnych kontrolek od podstaw. Program oferuje między innymi możliwość pełnej integracji z Microsoft SQL Server 2008 i 2008 R2 oraz instalacji dodatkowego pakietu MSDN Library. 

Oferowana przez producenta wersja Express pakietu Visual C++ skierowana jest przede wszystkim do początkujących użytkowników oraz osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z programowaniem w języku .NET. Do cech szczególnych pakietu należy zaliczyć modułową konstrukcję panelu, dzięki czemu każdy język programowania ma przypisaną własną, oddzielną część. Co prawda program skierowany jest do początkujących użytkowników, ale producent postarał się zastosować wszystkie opcje znane z wersji dla profesjonalistów. 

Niestety wersja Express posiada także liczne ograniczenia, a w śród nich warto zwrócić uwagę na brak możliwości pracy z aplikacjami wielojęzykowymi oraz brak obsługi .NET Compact Framework. Ponadto użytkownicy tej wersji programu Visual C++ nie mają dostępu do zaawansowanych narzędzi biznesowych i analitycznych oraz rozszerzeń współpracy zespołowej.

Do głównych cech programu Visual C++ należy przede wszystkim rozbudowany edytor kodu z możliwością kolorowania składni oraz wieloma opcjami edycyjnymi. Warto również zwrócić uwagę na funkcję IntelliSense, która odpowiada za podpowiadanie, inteligentne kończenie fragmentów kodu, weryfikację spójności kodu na żywo, analizę zmiennych etc. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0