WindowsProgramyVivaldi 1.12.955.38

Vivaldi 1.12.955.38 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Internet
Producent:
Vivaldi Technologies
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
45,11 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
202

Nasza ocena:

Kamil
4,5
Plusy:
  • Wiele ciekawych i przydatnych funkcji, których nie znajdziemy u konkurencji.
  • Grupowanie kart i możliwość ich układania, kolorowania itp.
  • Spore możliwości konfiguracji.
  • Przyjemny dla oka interfejs.
  • Szybkie i stabilne działanie.
  • Gesty myszki…
Minusy:
  • …które działają dość topornie.
  • Niewiele opcji odpowiedzialnych za prywatność np. brak automatycznego usuwania historii.
  • Spory apetyt na pamięć RAM.

Vivaldi to alternatywna przeglądarka internetowa przeznaczona dla bardzo wymagających i zaawansowanych użytkowników, którzy oczekują większej ilości opcji, dodatków i możliwości. Program został stworzony przez byłych szefów Opery, którzy postanowili zastosować wszystkie swoje pomysły bez ograniczeń i obostrzeń związanych z produktem masowym.

 

Co prawda przeglądarka Vivaldi nie jest tak popularna jak Google Chrome czy Mozilla Firefox, nie ma również takiej rzeszy użytkowników oraz zaplecza technicznego, ale już teraz znajdziemy w niej wiele funkcji, których na próżno szukać u większych i bardziej prężnych konkurentów. Przykładowo, możemy korzystać z wygodnych gestów myszy, notatek, menedżera zakładek, menedżera pobierania, menedżera procesów oraz paska bocznego, w którym można umieścić swoje ulubione strony. Nie zabrakło również przydatnych skrótów.

 

Korzystając z przeglądarki Vivaldi możemy przeglądać strony internetowe na wygodnych kartach, jak również skorzystać z historii ostatnio zamkniętych kart w przypadku, np. omyłkowego wyłączenia komputera itp. Ciekawostką jest także funkcja zbierania kart w stosy z kafelkowym podglądem oraz możliwością oznaczania kart kolorami, np. karty związane z pracą na czerwono, z rozrywką na żółto etc. Co więcej, na kartach pojawiać się będą symbole informujące o ładowaniu stron w tle, niewyświetlonych stronach oraz wskaźniki postępu ładowania. Strony można także zachowywać w przypiętych kartach, dzięki czemu najczęściej wykorzystywane karty możemy mieć zawsze pod ręką.

 

Nowością w przeglądarce Vivaldi jest także pasek zakładek oraz ładowanie obrazków na żądanie, co znacząco oszczędza transfer danych – przydatne dla użytkowników korzystających z Internetu mobilnego. Ciekawostką jest także nawigacja przestrzenna oraz możliwość uruchamiania wtyczek znanych np. z Google Chrome. Z opisywaną przeglądarką możemy również importować osobiste dane z innych programów, powiększać wybrane elementy i pracować na ekranach HiDPI. Jest także opcja odtwarzania materiałów HTML5 zakodowanych przez H.264. Na deser otrzymujemy pełną obsługę rozszerzeń i określania lokalizacji użytkownika, płynne przewijanie oraz okno przeglądarki w trybie prywatnym bez rejestrowania historii.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0