WindowsProgramyWakeMeOnLan 1.67

WakeMeOnLan 1.67 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
NirSoft
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
0,27 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
386

Nasza ocena:

Kamil
3,5
Plusy:
  • Bardzo prosta i bezproblemowa obsługa.
  • Wersja portable nie wymaga instalacji.
Minusy:
  • Obsługuje tylko sieci kablowe.
  • Nieco ograniczona funkcjonalność.

WakeMeOnLan to bardzo ciekawe, proste w obsłudze i przenośne narzędzie do zdalnego wyłączania lub włączania komputerów podłączonych do jednej sieci lokalnej. Jest to szczególnie przydatne, jeśli zarządzamy kilkoma komputerami np. w firmie.

Zasada działania programu jest dość prosta i opiera się na listach komputerów, które tworzone są podczas skanowania sieci. W momencie, gdy dany komputer jest załączony do sieci, jego adres MAC zapisuje się na wspomnianej liście. W razie potrzeby, owa lista wykorzystywana jest do wysyłania pod zebrane adresy pakietu WOL, czyli Wake-on-LAN. Reasumując, za pomocą programu WakeMeOnLan możemy wyłączyć lub włączyć nawet kilkanaście stacji roboczych np. znajdujących się w stanie gotowości w firmie, w szkole itp.

Niestety program WakeMeOnLan ma kilka wad. Po pierwsze wspierane są tylko połączenia przewodowe. Po drugie, niezbędna jest odpowiednia konfiguracja komputera zarządzającego oraz zdalnych stacji roboczych, które mają być wybudzane. Na stacji głównej wystarczy uruchomić program, natomiast komputery, które mają być uruchamiane zdalnie muszą być odpowiednio przygotowane. Chodzi przede wszystkim o aktywację funkcji Wake-on-LAN w systemie operacyjnym oraz w niektórych przypadkach również w BIOS-ie. Program dostarczany jest w przenośnej i niewymagającej instalacji formie (portable).

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0