WindowsProgramyWindows Firewall Control 4.3.0.1

Windows Firewall Control 4.3.0.1 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
BiniSoft.org
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
0,33 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
300

Nasza ocena:

Kamil
4,5
Plusy:
  • Nie obciąża systemu.
  • Wydajna i bardzo skuteczna praca.
  • Bardzo prosta i wygodna obsługa.
  • Wiele opcji konfiguracyjnych.
Minusy:
  • Praktycznie brak wad.

Windows Firewall Control to w pełni darmowe i proste w obsłudze narzędzie, które znacząco rozszerza funkcjonalność oraz zakres opcji konfiguracyjnych zapory sieciowej w systemie operacyjnym Microsoft Windows.

Za pomocą tego programu uzyskamy szybki i intuicyjny dostęp do najważniejszych funkcji, ustawień i opcji konfiguracyjnych zapory systemowej. Aplikacja Windows Firewall Control po zainstalowaniu dodaje nowe, przydatne funkcje wspomagające zarządzanie zaporą. Z drugiej strony działanie jest całkowicie niezauważalne – po uruchomieniu program chowa się do zasobnika systemowego i nie przeszkadza użytkownikowi w normalnej pracy, choć jest ciągle pod ręką.

Program Windows Firewall Control oferuje cztery tryby pracy, które różnią się między sobą poziomem bezpieczeństwa. Dla przykładu, wysoki tryb filtrowania blokuje wszystkie możliwe połączenia wychodzące i przychodzące chroniąc komputer przed wszelkimi niebezpieczeństwami. Jeśli wybierzemy średni tryb filtrowania, blokowane są tyle te połączenia, które nie pasują do reguł zapory systemowej. W takim przypadku sami możemy dodać aplikacje do wyjątków, które będą miały pozwolenie na łączenie się z siecią.

Możemy również wybrać tryb niski, który otwiera wszystkie połączenia i umożliwia ręczne zablokowanie aplikacji. Ostatni tryb wyłącza całkowicie zaporę systemową przydatny np. podczas gier sieciowych lub gdy chcemy zainstalować inne oprogramowanie z zaporą sieciową. Warto zwrócić uwagę na to, że program integruje się z menu kontekstowym w Eksploratorze Windows, dzięki czemu  możemy szybko i sprawnie „odciąć” dostęp do Internetu wybranym aplikacjom. Domyślnie program nie jest dostępny z polskim pakietem językowym, choć odpowiednią łatkę można pobrać ze strony producenta.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0