WindowsProgramyWorldWide Telescope 4.1.74

WorldWide Telescope 4.1.74 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Edukacja i nauka
Producent:
Microsoft Corporation
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
95 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
396

Nasza ocena:

Michał
4,5
Plusy:
  • Możliwość eksploracji wszechświata
  • Wysoka jakość wykonania
  • Obsługa wielu monitorów
  • Tryb pracy offline
  • Atrakcyjny interfejs
Minusy:
  • Brak polskiej wersji językowej

WorldWide Telescope to darmowy program firmy Microsoft, który pozwala na oglądanie zdjęć nieba stworzonych przez satelity oraz trójwymiarowych animacji i modeli planet. Jest określany jako symulator planetarium - użytkownik może sterować teleskopem i poznawać wszechświat, który został uchwycony przez teleskop Hubble'a czy Chandra.

Program posiada zaawansowaną, trójwymiarową grafikę, zapewniającą wysoką szczegółowość przedstawianego świata. Do WorldWide Telescope dodano katalog astronomiczny składający się z miliardów obiektów. Podczas przeglądania świata możliwe jest skorzystanie z funkcji cofania czasu - użytkownik może przenieść się 2000 lat wstecz, by zobaczyć jak wyglądał wówczas wszechświat.  Poza możliwością poznawania ciał niebieskich, WorldWide Telescope daje możliwość sprawdzania trajektorii lotu komety Halley'a czy sondy kosmicznej  Voyager 2.

Eksploracja może być prowadzona za pośrednictwem myszki, interfejsu dotykowego lub kontrolera Xbox 360. Aplikacja jest w stanie współpracować z kilkoma monitorami jednocześnie, co daje możliwość stworzenia niezwykłej prezentacji wszechświata. Podczas korzystania z WorldWide Telescope możliwe jest pobieranie zdjęć i renderowanie materiałów w rozdzielczości do 4K włącznie.

WorldWide Telescope jest rozpowszechniany na licencji freeware i działa na platformie Windows oraz OS X. Program może być uruchomiony w przeglądarce internetowej, ale większą funkcjonalność zapewnia klient na Windows, który prezentujemy na naszej stronie. Mimo, że program został stworzony w technologii internetowej, możliwe jest korzystanie z funkcjonalności w trybie offline, a także zapisywanie na komputerze zdjęć z teleskopów oraz całych podróży, które można urządzać w WorldWide Telescope.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0