WindowsProgramyWykresy4DX9 2010-8m-14d PL

Wykresy4DX9 2010-8m-14d PL download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Edukacja i nauka
Producent:
Artur Czekalski
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
602 Kb
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
559

Nasza ocena:

Patryk Nowak
3,5
Plusy:
  • Program jest darmowy
  • Możliwość samodzielnego teksturowania
  • Możliwość dodania funkcji na wiele sposobów
Minusy:
  • Program jest archaiczny pod względem wyglądu interfejsu i prezentowanej grafiki

Wykresy4DX9 to niewielka aplikacja matematyczna, pozwalająca na wykreślanie i wizualizację funkcji w 4-wymiarowej przestrzeni graficznej. Program jest w stanie wygenerować wykres 3D i dodać do niego animację, co nadaje efekt 4D. Dane dotyczące funkcji można podawać na wiele sposobów: w prostej postaci typu  Z = f(x,y), parametrycznej oraz we współrzędnych  kartezjańskich, cylindrycznych i sferycznych. W Wykresy4DX9 można pracować na funkcjach jednoargumentowych,  dwuargumentowych,  trójargumentowych oraz czteroargumentowych.

Podczas generowania wykresów Wykresy4DX9 wykorzystują biblioteki DirectX 9. Program daje możliwość zastosowania kilku typów teksturowania: prostego, mapującego środowisko oraz z filtrowaniem bilinearnym. Możliwe jest dodanie efektu przezroczystości czy stworzenie wykresu w formie punktów lub siatek. Aplikacja posiada funkcję dodawania cieniowania.

Wygodne środowisko pracy składa się z niewielkiego paska narzędziowego, który umożliwia modyfikację sceny, tekstur oraz łatwe konfigurowanie parametrów obiektów. Program daje możliwość przeprowadzanie zmian na już wygenerowanych obiektach: możliwy jest obrót, translacja, skalowanie oraz zmiana zakresów zmiennych.

Wykresy4DX9 to darmowa aplikacja napisana przez Artura Czekalskiego. Program ma niewielki rozmiar i nie wymaga instalacji. W przypadku problemów z uruchomieniem konieczne może okazać się zainstalowanie bibliotek msvcr71.dll, d3dx9_42.dl.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0