WindowsProgramyAMD OverDrive 4.2.6

AMD OverDrive 4.2.6 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
Advanced Micro Devices
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
30,35 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
425

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4
Plusy:
  • Kompleksowa obsługa wszystkich procesorów z rodziny AMD.
  • Możliwość skutecznej i stabilnej modyfikacji parametrów.
  • Prosta i bezproblemowa obsługa.
  • Przyjemny wizualnie interfejs.
Minusy:
  • Wspiera tylko procesory i podzespoły AMD.
  • Ryzyko uszkodzenia procesora przy podkręcaniu.

AMD OverDrive to w pełni bezpłatna aplikacja, za pomocą której możemy zarządzać, optymalizować oraz podkręcać proceosry z rodziny AMD. Program z pewnością przypadnie do gustu użytkownikom, którzy chcą wycisnąć ze swoich komputerów maksymalną wydajność.

Za pomocą programu AMD OverDrive możemy nie tylko poprawiać i podkręcać parametry procesora w czasie rzeczywistym, ale również przeprowadzać podstawowe testy oraz prowadzić diagnostykę. Co prawda program oferuje bardzo potężne możliwości konfiguracji sprzętu, ale jego obsługa nawet początkującym użytkownikom nie przysporzy problemów. Warto wspomnieć o dużej ilości opcji konfiguracyjnych oraz trzech trybach działania.

Pierwszy tryb to monitorowanie. W tym wariancie użytkownik może kontrolować cały komputer: status procesora, stan karty graficznej oraz płyty głównej. W oknie programu AMD OverDrive możemy kontrolować takie parametry, jak napięcia, częstotliwości taktowania, temperatury, obciążenia poszczególnych podzespołów itp. Wszystkie wyświetlane na ekranie dane są odświeżane i aktualizowane na bieżąco.

Kolejny, najważniejszy tryb to kontrola wydajności. W tym przypadku do rąk użytkowników trafia przejrzysty i intuicyjny interfejs do wygodnego zarządzania parametrami procesora. Za pomocą tej funkcji łatwo i szybko możemy podkręcić wydajność całego komputera modyfikując ustawienia związane częstotliwością taktowania, mnożnikiem, napięciem i pamięcią. Ponadto każdy rdzeń procesora może być opatrzony inną konfiguracją i ustawieniami. Na deser dostajemy również funkcję regulacji obrotów wiatraka, aby nieco uciszyć komputer w stanie spoczynku lub zwiększyć wydajność chłodzenia w momencie obciążenia. 

Dużą zaletą jest możliwość tworzenia specjalnych profili AMD Smart Profiles, które umożliwiają wybranie konkretnego zestawu ustawień w zależności od tego, czy obecnie gramy, pracujemy, przeglądamy internet itp. Warto również wspomnieć o tym, że za pomocą programu AMD OverDrive przeprowadzimy podstawowe testy wydajnościowe i sprawnościowe za pomocą kilku benchmarków. 

Oprócz powyższych, do dyspozycji dostajemy także tryb informacji, który wyświetla wszystkie dane na temat podstawowych podzespołów komputera – program AMD OverDrive wyświetli nazwę, rodzinę, model, wersję i obsługiwane instrukcje procesora, częstotliwość taktowania rdzenia, mnożniki, napięcie, parametry cache, rozmiar i typ pamięci, informacje o zegarach i wiele innych. Wszystkie dane możemy skopiować do schowka, a następnie zapisać pod postacią tekstu w edytorze Word itp. 

Program obsługuje chipsety z rodziny: AMD Hudson-D3, AMD 990FX, AMD 990X, AMD 970, AMD 890FX, AMD 890GX, AMD 890G, AMD 790FX, AMD 790GX, AMD 790X, AMD 785G, AMD 780G, AMD 770. Program AMD OverDrive nie wspiera chipsetów AMD 780V, AMD 760G, AMD 740G.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0